iMagazine

Clips – nowa aplikacja społecznościowa od Apple

21/03/2017, 18:45 · · · 3

Oprócz dzisiejszych nowości sprzętowych, Apple zapowiedziało również premierę nowej aplikacji społecznościowej – Clips.

Dobrze wiemy, jak do tej pory kończyły się podejścia Apple do kwestii mediów społecznościowych. Jednym słowem – mizernie. Tym bardziej dziwi, że firma z Cupertino uparcie dalej stara się wstrzelić w tę dziedzinę różnymi sposobami.

Tym razem, już w kwietniu, otrzymamy od Apple aplikację Clips, która w założeniu będzie nieco przypominać Snapchata, czy też Instagram Stories. Jej założeniem jest tworzenie krótkich filmików, na których będziemy mogli umieścić napisy, emoji, czy przepuścić przez filtry. Ciekawą opcją ma być też rozpoznawanie twarzy na filmach i na tej podstawie proponowanie podzielenia się danym klipem z tą osobą. Jak już jesteśmy przy udostępnianiu, to Apple na szczęście nie ma zamiaru zamykać możliwości dzielenia się klipami w jakiejś własnej sieci. Możemy je udostępniać na Twittera, Facebooka, Instagrama, czy YouTube.

Więcej informacji na temat Clips możecie znaleźć na poświęconej mu stronie. Co Wy sądzicie o takim pomyśle Apple? Czy będzie to ciekawa aplikacja, czy też kolejny społecznościowy niewypał?


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Początkowo skala użytkowników zrobi liczbym, ale końcowo nie spodziewałbym się sukcesu.

@gracjangk napisał(a):

Dzisiaj był jakiś Keynote? Bo jestem zaskoczony nowościami.

daszek napisał(a):

Apple wrzuca kijek w mrowisko FB :)
sukcesu nie wróżę, ale jak się ktoś zapyta: „- no przecież mamy!?”

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK