Mastodon
Zdjęcie okładkowe wpisu Inteligentne żarówki IKEA od 49,99 PLN

Inteligentne żarówki IKEA od 49,99 PLN

Paweł Okopień
paweloko
13
Dodane: 7 lat temu

Niedawno informowaliśmy o wprowadzeniu na rynek inteligentnych żarówek od IKEA. Teraz polski oddział poinformował oficjalnie o dostępności ich w sklepach. Inteligentne żarówki IKEA kupimy już za 49,99 zł.

Tyle przyjdzie nam zapłacić za model z gwintem E27, za podstawową żarówkę E14 zapłacimy 59,99 zł, a GU10 to wydatek 59,99 zł. Natomiast hub pozwalający łączyć żarówki z aplikacją mobilną to wydatek 149 zł. Możemy też skorzystać z pilota zdalnego sterowania za 69,99 zł. W ofercie IKEA pojawią się też inne zestawy na przykład z regulatorem przyciemnienia. W ofercie dostępne są też drzwi z inteligentnym oświetleniem do szafek BESTA i systemu kuchennego METOD, a także panele świetlne LED o różnych rozmiarach. Oferta IKEA została poszerzona także o inne produkty.

IKEA debiutuje z nowymi akcesoriami oświetleniowymi wraz z rozpoczęciem EuroLuce największych targów oświetleniowych na świecie będących częścią targów wnętrzarskich i targów designe’u Salone del Mobile Milano 2017. IKEA również będzie się tam wystawiać. Na iMagazine możecie spodziewać się relacji z tej imprezy.

Im więcej inteligentnych rozwiązań tym lepiej. Wprowadzenie ich do IKEA świadczy o upowszechnieniu IoT i przybliżeniu go przeciętnemu użytkownikowi. Koszt pojedynczych żarówek zdecydowanie przestaje przerażać. Choć, wciąż jest to spora kwota względem tradycyjnych żarówek. Na razie IKEA TRÅDFRI nie współpracuje z Apple HomeKit1, za to aplikacja dostępna jest na iOS.

  1. Zapewne nie będzie problemu ze współpracą z HomeKit poprzez RapsberryPi

Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko
Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 13

Jedynym problemem inteligentnych żarówek jest to, że prąd musi być cały czas włączony i nie można korzystać z włączników światła. To ja byłbym bardziej za inteligentnymi włącznikami światła niż za inteligentnymi żarówkami.

Tak czy siak modernizacja mieszkania jest droga :)

mieszkanie, dom, w sumie dużej różnicy nie ma, ale w domu żarówek jest o wiele więcej.

Fajnym rozwiązaniem są produkty Fibaro. Używam ich włączników -Wave’owych i działają całkiem dobrze. Sparowałem również serwer Z-wave z Homebridge’m i mam włączniki z możliwością sterowania ręcznego (przycisk) lub poprzez HomeKit. Aczkolwiek sam HomeKit z dnia na dzień coraz bardziej mnie rozczarowuje.

możesz podać nazwę tego włącznika, bo znalazłem tylko Button, który wygląda hmmm… okropnie.

Dlaczego Cie rozczarowuje pytam ponieważ uzywam tydzien i nie wiem czego sie spodziewac ?

HomeKit jest nieprzewidywalny. Przykładowo automatyzacja “Powrót do domu” działa prawie zawsze (jako warunki wykorzystywana jest pozycja + czas – tylko po zachodzie słońca). Natomiast automatyzacja “Wychodzę z domu” może z dwa lub trzy razy zadziałała (warunek tylko pozycja).
Na początku z automatyzacja “Wychodzę z domu” sterowała też ogrzewaniem, ale po powrocie do domu miałem prawie 30 stopni, gdyż system nie wykrył, ze nie ma mnie w domu i cały czas grzał. Ba miał nawet zadaną max temperaturę na 21 stopni i nic. Obecnie Nest jest wpięty w HomeKit’a ale wysterowany jest za pomocą aplikacji od Nest’a i ogrzewanie działa perfekcyjnie.
O czujce ruchu nie będę wspominać, gdyż szkoda słów. Czujka wyzwolona automatyzacja i tak nie wykonana. Chciałem HomeKit’a wykorzystać w budowanym domu, ale chyba zrezygnuję.

Ale są przecież inteligentne włączniki w postaci gniazdek WiFi. Jeśli mówisz o tych w ścianie, też są od Philipsa. A też nie o samo włączenie chodzi, ale także przyciemnienie lub nawet zmiana koloru dostosowana do nastroju. Tu jest magia ;)

Chodzi mi o włączniki takie montowane w ścianie, co naduszasz i światło się zapala, albo sterujesz tym z apki. Sterowanie każdą żarówką z osobna, w moim wypadku mija się z celem.

O takim właśnie włączniku w ścianie mówię. Odnośnie sterowania każdą żarówką z osobna, widać kolego, że nie miałeś z tą technologią do czynienia ;)

Wyłączniki zamurować, a w ich miejscu powiesić piloty.