iMagazine

W Minecraft: Pocket Edition niedługo pojawi się „rynek”

12/04/2017, 19:52 · · · 0

Twórcy skórek, światów i innych rzeczy w mobilnej wersji Minecrafta już niedługo będą mogli je sprzedawać innym użytkownikom.

Wraz z nadchodzącą sporą aktualizacją do Minecraft: PE – czyli The Discovery Update, pojawi się Marketplace – rynek, czyli miejsce, z którego twórcy będą mogli udostępniać lub sprzedawać swoje kreacje – skórki dla postaci, mini-gry lub też całe światy.

W związku z tym w grze pojawi się możliwość kupowania specjalnych monet – Minecraft Coins, za które z kolei będzie można kupować wspomniane kreacje. Jak wiadomo, 30% z kwoty zakupów wędruje na przykład do Apple. Mojang obiecuje, że zdecydowana większość reszty trafi prosto do twórców, pomagając im w ten sposób sfinansować pracę nad kolejnymi projektami.

Warto również nadmienić, że nie każdy będzie mógł sprzedawać swoje twory na rynku Minecrafta. Jednym z wymogów jest prowadzenie własnej działalności. Już teraz wiadomo, że wśród pierwszych ofert pojawią się produkty uznanych na całym świecie: Noxcrew, BlockWorks, Qwertyuiop The Pie, Blockeption, Sphax, Eneija, Imagiverse, Polymaps oraz Razzleberry Fox.

Biorąc pod uwagę fakt, że Minecraft nadal jest na fali popularności, taki rynek może przynieść spore zyski. Przekonamy się o tym zapewne już niedługo.

Źródło Mojang


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK