Mastodon
Zdjęcie okładkowe wpisu <em>The DNA Journey</em> – Myślisz, że jesteś Polakiem? Prawdziwym Polakiem?

The DNA Journey – Myślisz, że jesteś Polakiem? Prawdziwym Polakiem?

13
Dodane: 6 lat temu

Polska nie słynie z tolerancji, otwarcia na inne rasy, nacje, a nawet na jakichkolwiek ludzi spoza naszych granic. Tak po prostu jest. Wynika to prawdopodobnie ze zbyt wielu rzeczy, aby tutaj się w to zagłębiać, ale interesuje mnie co innego: jakbyście się poczuli, gdybyście się dowiedzieli, że zgodnie z Waszym DNA, jakąś cząstka Was pochodzi z Afryki, Azji, Południowej Ameryki lub wszystkich tych krajów razem wziętych?

The DNA Journey to projekt Momondo i właśnie ruszyła jego druga edycja, która w tym roku obejmuje również Polskę. Zanim jednak powiem Wam, co możecie wygrać, obejrzyjcie poniższy film. Najlepiej w całości – na polskie napisy.

Zaskoczeni? Ja też.

Jak już wspominałem, 6 kwietnia ruszyła druga edycja The DNA Journey i trwa do 3 maja 2017 – zostało jeszcze kilka dni na wzięcie udziału. Do wygrania jest podróż o wartości 5000 EUR do krajów, które wskaże Twoje DNA1. Sam konkurs podzielony jest na dwa etapy – należy wysłać swoje zgłoszenie, w którym wygrywasz „zestaw DNA”, który składa się z dużej ilości śliny oraz testów, jak sama nazwa wskazuje, Twojego DNA pod kątem Twojego pochodzenia. Następnie pozostaje nagrać krótkie wideo z reakcję na swoje wyniki – wszystkie dodatkowe informacje znajdziecie na stronie konkursowej.

Akcja jest o tyle ciekawa, że gdyby każdy z nas zdawał sobie sprawę z naszego pochodzenia, to być może przestalibyśmy mieć powody do wojowania z innymi. Tak jak kiedyś napisałem: niezależnie od naszego zewnętrznego wyglądu i koloru skóry, w środku wszyscy jesteśmy zbudowani tak samo.

Dajcie znać, jeśli się zgłosicie – jestem strasznie ciekawy powodów i Waszych przypuszczeń.

Wygraj podróż DNA

  1. Współczuję, jeśli jednak okażesz się 100% Polakiem. 😉

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki, mechaniczne klawiatury i zwinne samochody.

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 13

Przykro mi. Swego czasu gościliśmy trochę gości z CouchSurfing i mieli bardzo pozytywne zdanie o Polakach podczas zwiedzania naszego kraju.

Ja w to nie wątpię, ale wystarczy spojrzeć na politykę naszego rządu i reakcje społeczeństwa na to. To, że nie mamy takich osób w swoim otoczeniu, nie oznacza że nie istnieją. Niestety.

Pana blogera urojenia. Za dużo stacji z prawdą w tytule.

Również się nie zgadzam, a tolerancja to nie poprawność polityczna.

Hm… I nikt nawet nie wspomniał że konkurs jest tylko przykrywką do pozyskiwania DNA w nie wiadomo jakich celach? Być może uzupełnienia informacji które już posiadają z komputerów, telefonów, banków, gpsow, kamer, smarturządzeń… I tak do końca nikt nie wie co i po co właściwie będą badali, może chcą zidentyfikować i odsiać gorszy sort?:D