iMagazine

Znamy oficjalne daty premier kolejnych części Avatara

24/04/2017, 15:20 · · · 2

Współczesna wersja Pocahontas, a może najbardziej rewolucyjny film w dziejach – tak często odbierany jest Avatar. To fantastycznie przemyślane widowisko, które poniekąd zmieniło rynek. Teraz już oficjalnie film doczeka się czterech kontynuacji.

Camerona cenię przede wszystkim za Titanica i jego podboje oceanu. Jednocześnie zawsze żałuje, że nie wybrałem się na Avatara do kina. Odkryłem ten film dopiero na projektorze, także w wersji 3D. Jest on dla mnie świetnie zrealizowany, a sama fabuła nie powala, ale i tak jest to jeden z tych filmów, do których mogę wracać.

Avatar wszedł na ekrany kin w doskonałym momencie. Przed nim pojawiło się tylko kilka mało popularnych tytułów w 3D, które pozwoliły przygotować sieci kin na tą technologię. Wraz z Avatarem nastąpił prawdziwy bum na trójwymiar. Avatar debiutował w grudniu 2009, a w styczniu 2010 na CES zapowiedziano premierę pierwszych telewizorów 3D. Avatar napędził cały trójwymiarowy biznes, a sam stał się najbardziej kasowym filmem wszechczasów.

Nic więc dziwnego, że zaraz potem rozpoczęły się przygotowania do kolejnej części filmu. Ta miała zadebiutować pierwotnie w 2014 roku, a w 2017 mieliśmy obejrzeć trzecią część. Daty te były wielokrotnie przesuwane. Teraz mamy wreszcie oficjalną informacje o rozpoczęciu produkcji. James Cameron będzie jednocześnie tworzył, aż 4 filmy z cyklu.

Pierwszą kontynuacje zobaczymy w kinach 18 grudnia 2020 roku, Avatar 5 ma debiutować 19 grudnia 2025 roku. Czy rzeczywiście się tak stanie trudno przewidzieć. Realizacja na pewno się rozpocznie, ale może się jeszcze wielokrotnie opóźnić.

Wierzę, że Cameron może nas zaskoczyć wykorzystanymi technologiami, przedstawionym światem. Wśród zapowiadanych innowacji był wysoki klatkarz sięgający nawet 120 klatek na sekundę.

2

Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Paweł OkopieńAdalbert Freeman Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Adalbert Freeman
Gość
Adalbert Freeman

Byłem na premierze, wracając miałem wypadek. Niewiele brakowało bym skończył tak jak główny bohater na wózku. Podobnie jednak jak on odmieniło to moje życie.

Czekam niecierpliwie na nowe części, może tym razem tez tak to zadziała.

Paweł Okopień
Gość
Paweł Okopień

oby bez wypadku już