iMagazine

Ekspert z NASA zatrudniony przez Apple

25/04/2017, 18:31 · · · 0

Ostatnie tygodnie to dowody na to, że Apple pracuje nad technologiami, o które byśmy tej firmy wcześniej nie podejrzewali. Mamy potwierdzenie prac nad systemem autonomicznych pojazdów. Teraz dowiadujemy się o kluczowym transferze związanym z AR i VR.

Apple zatrudniło Jeffa Norrisona. To ekspert od wirtualnej i poszerzonej rzeczywistości pracujący od 1999 roku dla NASA. Zajmował się przede wszystkim AR opracowując nowe sposoby kontroli i komunikacji w kosmosie. Norris od tego roku pracuje w Apple, w zespole zajmującym się Augmented Reality. Zespołem tym kieruje Mike Rockwell wcześniej związany z Dolby Lab. Według informacji Bloomberga zespół ten pracuje nad okularami AR tworzonymi z myślą o iPhonie. Takie gogle Apple miałby wprowadzić na rynek już w 2018 roku. Zarówno Apple, jak i NASA oraz sam Jeff Norris nie odpowiadają na temat transferu.

Zatrudnienie takiego eksperta świadczyć powinno o profesjonalnym podejściu Apple do sprawy. NASA ma jedne z najlepszych doświadczeń, jeśli chodzi o poszerzoną i wirtualną rzeczywistość. Pewne jest, że Apple nie pójdzie w typową wirtualną rzeczywistość. Spodziewać się możemy gogli będących czymś pomiędzy Microsoft HoloLens, a Google Glass. Na razie wciąż trudno jest mi wyobrazić sobie taki produkt od Apple’a, ale kto wie…

źródłoBloomberg


Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK