iMagazine

Sprawdź dokładny poziom baterii iPhone’a z macOS

27/04/2017, 17:30 · · · 9

Jeśli Wasz Mac i iPhone są podpięte pod to samo konto iCloud, to klikając w ikonę Wi-Fi na pasku menu w macOS możecie podejrzeć stan baterii w smartfonie przedstawiony w postaci ikony. Istnieje też prosty sposób, żeby pozyskać dokładną wartość baterii.

Aby to zrobić, również posłużymy się menu Wi-Fi, ale tym razem klikniemy je z wciśniętym klawiszem Alt. Pojawi się wtedy dużo więcej informacji na temat sieci bezprzewodowej, do której jesteśmy podłączeni. Jeśli jednak najedziemy tam na nazwę naszego telefonu, to po chwili obok pojawi się chmurka z dwiema informacjami: ID urządzenia oraz właśnie stanem baterii.

Może się to przydać na przykład w sytuacjach, gdy pracujemy na komputerze, telefon leży gdzieś dalej, a my widzimy czerwoną ikonę baterii. Dzięki dokładnemu sprawdzeniu jej stanu możemy sprawdzić, czy zostało jeszcze 10% i spokojnie możemy pracować dalej, czy też 1%, więc czym prędzej trzeba podłączyć iPhone’a do ładowania.

Źródło 9to5Mac

9

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


9
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
Mariusz PiaścikDariusz GrabowskiRafał RudzkiinfiMaciej Skrzypczak Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
dusjakub
Gość
dusjakub

Pod warunkiem, że mamy uruchomiony wifi hotspot w telefonie.

Marek Frankowski
Gość

Trzeba najpierw utworzyć Hotspot na telefonie i połączyć się z nim na maku, żeby otrzymać te informacje. Opis trochę wprowadza w błąd, bo będąc podłączonym do tej samej sieci WiFi i zalogowanym na to samo konto iCloud – niestety owych informacji nie ma a nie zostało o tym wspomniane.

Maciej Skrzypczak
Gość

Hmm, mam Hotspot osobisty wyłączony, a trik działa.

infi
Gość
infi

Kwestią jest tu włączony bluetooth :)

dusjakub
Gość
dusjakub

Otóż to. Włączony BT w mac i iPhone – wtedy trik działa :)

Marek Frankowski
Gość

Mój błąd – faktycznie, działa. Więc warto byłoby o tym wspomnieć w treści.

Rafał Rudzki
Gość
Rafał Rudzki

dzięki super działa przydaje mi się mocno :)

Dariusz Grabowski
Gość
Dariusz Grabowski

Mnie irytuje taka niekonsekwencja w połączeniu urządzeń bluetooth: mysz i klawiatura ma pokazany procent baterii (i nawet powiadomienia o rozładowanym stanie). W iOS stan baterii słuchawek jest pokazany. Dlaczego nie ma stanu baterii słuchawek widocznego w macOS?

Mariusz Piaścik
Gość

Co ciekawe – u mnie czasami pojawia się iPhone w ustawieniach wi-fi, czasami nie. Nie wiem od czego to zależy. Raz kliknę i go nie ma, kiedy kliknę po chwili to jest. Albo odwrotnie…