iMagazine

Sprawdź dokładny poziom baterii iPhone’a z macOS

27/04/2017, 17:30 · · · 9

Jeśli Wasz Mac i iPhone są podpięte pod to samo konto iCloud, to klikając w ikonę Wi-Fi na pasku menu w macOS możecie podejrzeć stan baterii w smartfonie przedstawiony w postaci ikony. Istnieje też prosty sposób, żeby pozyskać dokładną wartość baterii.

Aby to zrobić, również posłużymy się menu Wi-Fi, ale tym razem klikniemy je z wciśniętym klawiszem Alt. Pojawi się wtedy dużo więcej informacji na temat sieci bezprzewodowej, do której jesteśmy podłączeni. Jeśli jednak najedziemy tam na nazwę naszego telefonu, to po chwili obok pojawi się chmurka z dwiema informacjami: ID urządzenia oraz właśnie stanem baterii.

Może się to przydać na przykład w sytuacjach, gdy pracujemy na komputerze, telefon leży gdzieś dalej, a my widzimy czerwoną ikonę baterii. Dzięki dokładnemu sprawdzeniu jej stanu możemy sprawdzić, czy zostało jeszcze 10% i spokojnie możemy pracować dalej, czy też 1%, więc czym prędzej trzeba podłączyć iPhone’a do ładowania.

Źródło 9to5Mac


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

dusjakub napisał(a):

Pod warunkiem, że mamy uruchomiony wifi hotspot w telefonie.

Marek Frankowski napisał(a):

Trzeba najpierw utworzyć Hotspot na telefonie i połączyć się z nim na maku, żeby otrzymać te informacje. Opis trochę wprowadza w błąd, bo będąc podłączonym do tej samej sieci WiFi i zalogowanym na to samo konto iCloud – niestety owych informacji nie ma a nie zostało o tym wspomniane.

Maciej Skrzypczak napisał(a):

Hmm, mam Hotspot osobisty wyłączony, a trik działa.

infi napisał(a):

Kwestią jest tu włączony bluetooth :)

dusjakub napisał(a):

Otóż to. Włączony BT w mac i iPhone – wtedy trik działa :)

Marek Frankowski napisał(a):

Mój błąd – faktycznie, działa. Więc warto byłoby o tym wspomnieć w treści.

Rafał Rudzki napisał(a):

dzięki super działa przydaje mi się mocno :)

Dariusz Grabowski napisał(a):

Mnie irytuje taka niekonsekwencja w połączeniu urządzeń bluetooth: mysz i klawiatura ma pokazany procent baterii (i nawet powiadomienia o rozładowanym stanie). W iOS stan baterii słuchawek jest pokazany. Dlaczego nie ma stanu baterii słuchawek widocznego w macOS?

Mariusz Piaścik napisał(a):

Co ciekawe – u mnie czasami pojawia się iPhone w ustawieniach wi-fi, czasami nie. Nie wiem od czego to zależy. Raz kliknę i go nie ma, kiedy kliknę po chwili to jest. Albo odwrotnie…

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK