iMagazine

Nowy sposoby odpowiadania w Tweetbot dla Mac i iOS [zaktualizowane]

28/04/2017, 16:54 · · · 3

Twitter niedawno udostępnił kilka funkcji z ich natywnego klienta deweloperom, za pomocą API. Od niedawna można wysyłać zdjęcia przez DM, a @ksywki w odpowiedziach nie liczą się do limitu znaków.

Te funkcje pojawiły się w ostatnich dwóch tygodniach, a ja używam ich od ponad miesiąca i muszę powiedzieć, że nadal mam mieszane uczucia. Zamiast skasować nicka z rozmowy, trzeba teraz oderwać ręce z klawiatury (mechanicznej lub wirtualnej, zależnie od platformy), żeby odznaczyć odpowiednie osoby, aby nie spamować wszystkich. Na iOS-ie jest to nawet w miarę wygodne, ale nowości na macOS mi się nie podobają, bo wymagają podniesienie rąk z klawiatury. To spory problem dla mnie, bo nawiguję całego Tweetbota za jej pomocą.

Nowy i stary sposób odpowiadania w Tweetbocie dla macOS.

Pewnym rozwiązaniem jest „sekretny” sposób odpowiadania, który wywołuje stary system odpowiedzi, z widocznymi normalnie nickami. Można wywołać go następująco:

  • iOS – przytrzymać dłużej ikonkę odpowiedzialną za odpowiedź
  • macOS – kliknąć w ikonkę odpowiedzi z wciśniętym klawiszem ⌃1

Nowy i stary sposób odpowiadania w Tweetbocie dla iOS oraz działające zdjęcia w DM.

Ta ostatnia opcja na macOS byłaby lepsza, gdyby działał skrót ⌃⌘R (⌘R wywołuje Reply, czyli odpowiedź). Todd Thomas z Tapbots był na tyle miły, że podpowiedział mi, że działa skrót klawiszowy ⌥⌘R, aby odpowiadać „starym” sposobem. Woohoo!


Pomijając kwestie Tweetbota na moment, cieszy mnie, że Twitter ciut bardziej otworzyło swoje API. Czekam jeszcze na pełną funkcjonalność, aby każdy klient trzeci mógł mieć pełną funkcjonalność natywnego.


Tweetbot 4 – iOS
Tweetbot 2 – Mac

  1. Control.

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dodaj komentarz

DeGrasse napisał(a):

Fanie, fajnie, a ja mam pytanie jak odpiąć od twittera na iPhonie niepotrzebne już konto, którym zarządzałem. Da się jakoś?

Moridin napisał(a):

Kasujesz je w ustawieniach. W Tweetbot je „wyrzucasz” z listy.

DeGrasse napisał(a):

Dzięki.
Pyt. drugie po skasowaniu mam 2 konta i nie mogę dodać innego, trzeciego. Ile tokenów każdemu przysługuje?

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK