iMagazine

Nowy sposoby odpowiadania w Tweetbot dla Mac i iOS [zaktualizowane]

28/04/2017, 16:54 · · · 3

Twitter niedawno udostępnił kilka funkcji z ich natywnego klienta deweloperom, za pomocą API. Od niedawna można wysyłać zdjęcia przez DM, a @ksywki w odpowiedziach nie liczą się do limitu znaków.

Te funkcje pojawiły się w ostatnich dwóch tygodniach, a ja używam ich od ponad miesiąca i muszę powiedzieć, że nadal mam mieszane uczucia. Zamiast skasować nicka z rozmowy, trzeba teraz oderwać ręce z klawiatury (mechanicznej lub wirtualnej, zależnie od platformy), żeby odznaczyć odpowiednie osoby, aby nie spamować wszystkich. Na iOS-ie jest to nawet w miarę wygodne, ale nowości na macOS mi się nie podobają, bo wymagają podniesienie rąk z klawiatury. To spory problem dla mnie, bo nawiguję całego Tweetbota za jej pomocą.

Nowy i stary sposób odpowiadania w Tweetbocie dla macOS.

Pewnym rozwiązaniem jest „sekretny” sposób odpowiadania, który wywołuje stary system odpowiedzi, z widocznymi normalnie nickami. Można wywołać go następująco:

  • iOS – przytrzymać dłużej ikonkę odpowiedzialną za odpowiedź
  • macOS – kliknąć w ikonkę odpowiedzi z wciśniętym klawiszem ⌃1

Nowy i stary sposób odpowiadania w Tweetbocie dla iOS oraz działające zdjęcia w DM.

Ta ostatnia opcja na macOS byłaby lepsza, gdyby działał skrót ⌃⌘R (⌘R wywołuje Reply, czyli odpowiedź). Todd Thomas z Tapbots był na tyle miły, że podpowiedział mi, że działa skrót klawiszowy ⌥⌘R, aby odpowiadać „starym” sposobem. Woohoo!


Pomijając kwestie Tweetbota na moment, cieszy mnie, że Twitter ciut bardziej otworzyło swoje API. Czekam jeszcze na pełną funkcjonalność, aby każdy klient trzeci mógł mieć pełną funkcjonalność natywnego.


Tweetbot 4 – iOS
Tweetbot 2 – Mac

  1. Control.
3

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


3
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
MoridinDeGrasse Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
DeGrasse
Gość
DeGrasse

Fanie, fajnie, a ja mam pytanie jak odpiąć od twittera na iPhonie niepotrzebne już konto, którym zarządzałem. Da się jakoś?

Moridin
Gość

Kasujesz je w ustawieniach. W Tweetbot je „wyrzucasz” z listy.

DeGrasse
Gość
DeGrasse

Dzięki.
Pyt. drugie po skasowaniu mam 2 konta i nie mogę dodać innego, trzeciego. Ile tokenów każdemu przysługuje?