iMagazine

Jak podłączyć iPhone’a do ładowania po cichu?

30/04/2017, 11:12 · · · 2

Kiedy podłączamy iPhone’a do ładowania towarzyszą temu dwie rzeczy: dźwięk, jeśli smartfon nie jest wyciszony lub wibracja – jeśli jest. Ale co w sytuacji, gdy chcielibyśmy to zrobić zupełnie po cichu?

Na wstępie należy zauważyć, że opisany dźwięk lub wibracja to dobre reakcje na to, że ładowanie rzeczywiście się rozpoczęło. Jeśli nie słyszymy ich normalnie, to oznacza, że coś jest nie tak z ładowaniem.

Przypuśćmy jednak, że znajdujemy się w sytuacji, gdzie poziom energii w iPhonie drastycznie zbliża się ku wartości minimalnej, a nie możemy sobie pozwolić na jakikolwiek dźwięk towarzyszący podpięciu kabla. Okazuje się, że istnieje pewien trik.

Gdy iPhone jest zablokowany

W tej sytuacji wystarczy wybudzić ekran i uruchomić aparat poprzez wykonanie gestu przeciągnięcia palcem od prawej krawędzi ekranu ku środkowi. Gdy aplikacja się uruchomi, podłączamy kabel. Na chwilę, zamiast podglądu z aparatu pojawi się ekran z baterią, który da nam znać, że urządzenie zaczęło się ładować. Ale co najważniejsze – nie wydobędzie się przy tym żaden dźwięk ani wibracja!

Gdy iPhone jest odblokowany

Wykonujemy wszystko tak samo jak w powyższym przykładzie z tym, że Aparat aktywujemy albo z poziomu Centrum sterowania, albo bezpośrednio uruchamiając aplikację.

Źródło Mac Kung Fu

2

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
XaweryAndrzej C. Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Andrzej C.
Gość
Andrzej C.

U mnie w iPhone 6 sposób ten działa, ale z jednym małym, acz ważnym szczegółem – telefon musi być wyciszony przełącznikiem z boku. Ale też samo wyciszenie spowoduje zawibrowanie iPhone’a, więc… trzeba dużo wcześniej przewidzieć, że się tego sposobu użyje 🙂

Xawery
Gość
Xawery

Dlatego najlepiej owinąć go szmatą ;)