iMagazine

Jak podłączyć iPhone’a do ładowania po cichu?

30/04/2017, 11:12 · · · 2

Kiedy podłączamy iPhone’a do ładowania towarzyszą temu dwie rzeczy: dźwięk, jeśli smartfon nie jest wyciszony lub wibracja – jeśli jest. Ale co w sytuacji, gdy chcielibyśmy to zrobić zupełnie po cichu?

Na wstępie należy zauważyć, że opisany dźwięk lub wibracja to dobre reakcje na to, że ładowanie rzeczywiście się rozpoczęło. Jeśli nie słyszymy ich normalnie, to oznacza, że coś jest nie tak z ładowaniem.

Przypuśćmy jednak, że znajdujemy się w sytuacji, gdzie poziom energii w iPhonie drastycznie zbliża się ku wartości minimalnej, a nie możemy sobie pozwolić na jakikolwiek dźwięk towarzyszący podpięciu kabla. Okazuje się, że istnieje pewien trik.

Gdy iPhone jest zablokowany

W tej sytuacji wystarczy wybudzić ekran i uruchomić aparat poprzez wykonanie gestu przeciągnięcia palcem od prawej krawędzi ekranu ku środkowi. Gdy aplikacja się uruchomi, podłączamy kabel. Na chwilę, zamiast podglądu z aparatu pojawi się ekran z baterią, który da nam znać, że urządzenie zaczęło się ładować. Ale co najważniejsze – nie wydobędzie się przy tym żaden dźwięk ani wibracja!

Gdy iPhone jest odblokowany

Wykonujemy wszystko tak samo jak w powyższym przykładzie z tym, że Aparat aktywujemy albo z poziomu Centrum sterowania, albo bezpośrednio uruchamiając aplikację.

Źródło Mac Kung Fu


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Andrzej C. napisał(a):

U mnie w iPhone 6 sposób ten działa, ale z jednym małym, acz ważnym szczegółem – telefon musi być wyciszony przełącznikiem z boku. Ale też samo wyciszenie spowoduje zawibrowanie iPhone’a, więc… trzeba dużo wcześniej przewidzieć, że się tego sposobu użyje 🙂

Xawery napisał(a):

Dlatego najlepiej owinąć go szmatą ;)

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK