iMagazine

Skrót do przełączania widoczności ukrytych plików w Finderze

30/04/2017, 18:00 · · · 3

Skróty klawiszowe mają to do siebie, że potrafią niesamowicie przyspieszyć pracę z komputerem. Warunek jest tylko jeden – trzeba je znać.

Są aplikacje, które pozwalają na tworzenie własnych skrótów klawiszowych, jak choćby Keyboard Maestro. W takim przypadku raczej będziemy znali kombinacje klawiszy. Gorzej jest z aplikacjami, które takie skróty posiadają, ale nie ma do nich odniesień na przykład w menu aplikacji.

Tak jest właśnie w opisywanym przypadku jeśli chodzi o systemowy menedżer plików – Finder. Sam myślałem do tej pory, że przełączenie widoczności ukrytych plików wymaga posiłkowaniem się Terminalem. A tu się okazuje, że istnieje „wbudowany” skrót do tego:

Shift+Cmd+.

Łatwo można zapamiętać ten skrót, ponieważ ukryte pliki w macOS zaczynają się właśnie kropką!

Źródło Mac Kung Fu


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Mariusz Piaścik napisał(a):

Dzięki. Tego mi brakowało.

keramzyt napisał(a):

Dzięki za info, nie wiedziałem o tym skrócie i używałem akcji Alfreda do tego

Mariusz Piaścik napisał(a):

Przy okazji chciałbym, wiedzieć jeszcze jak usunąć z iCloud śmieci po starych programach… https://uploads.disquscdn.com/images/2d1e3801e6cfa5f429d8fbfbd49d4db4bd1dd8d49f6b9163900d0d4ecd984a47.png

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK