iMagazine

Vanilla dla Mac – alternatywa dla Bartender do chowania ikon z paska menu

04/05/2017, 11:44 · · · 13

Nasz redakcyjny Maciek Skrzypczak miał wkład w Bartender – małego programu dla macOS, który ukrywa nieużywane ikony w pasku menu. Niedawno pojawiła się bardzo ciekawa i moim zdaniem lepsza alternatywa – Vanilla.

Działanie programu jest bardzo proste. Na pasku menu pojawia się kropka (widać ją między ikoną Bluetooth a ikoną Amphetamine (kubek kawy). Wszystko na lewo od tej kropki możemy schować, a przenosimy tam ikony trzymając klawisz ⌘ i przeciągając je kursorem.

Po kliknięciu w ikonę strzałki ze skrajnie lewej strony, całość się chowa, a strzałka się odwraca. To wszystko!

Vanilla jest darmowa, ale nie ma wtedy wszystkich funkcji. Za 16 PLN można odblokować wersję Pro, która zawiera opcję automatycznego uruchamiania programu podczas startu komputera, automatycznego chowania ikon po pięciu sekundach oraz opcję całkowitego usunięcia ikon z paska menu.

Polecam gorąco, szczególnie dla osób, które mają tam niezły śmietnik.

Vanilla – Mac – za darmo (wersja Pro za 16 PLN)

 

13

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


13
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
daszekdomelDominik ŁadaRemgiuszBartłomiej Sajdak Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
rybak17
Gość
rybak17

Dzięki

Maciej Skrzypczak
Gość

Kupione!

Co do ceny, to te 16 zł (obecnie 16,90 zł) to wartość netto, więc po doliczeniu VAT wychodzi ~ 20 zł. :)

kaefpe
Gość

Zawsze możesz podać adres w USA 🙂 ja tak kupuje na envatomarket

App zakupiona, chociaż nie wiem czy będę korzystać, to warto wesprzeć autora za przemyślany,minimalistyczny a za razem mega użytkowy produkt!

Maciej Czechowski
Gość
Maciej Czechowski

Szkoda,że na El Capitan nie działa :/

nayma.pl
Gość

Dobry programik. Jak się ma VAT EU jest niecałe 17zł ale bez VAT EU jest ponad 20zł. Ogólnie wszystko działa super. Chyba warte tych kilkunastu zł.

Marcin Hinz
Gość

Czemu lepsze? Jeśli brakuje ci miejsca na górnej belce, to w Bartender otwierasz ikonki i masz dodatkowy wiersz. W tym wypadku ikonki się rozwijają i wjeżdżają na górne menu aktywnej aplikacji.

Buthimild
Gość
Buthimild

Bardzo fajna alternatywa! Z większości funkcji Bartendera i tak nie korzystam. Mogliby wypuścić wersję „Bartender Lite”, która po prostu chowałaby ikony.

Bartłomiej Sajdak
Gość
Bartłomiej Sajdak

Fajny program😊 przy okazji – znacie może jakąś aplikację, która pokazuje statystyki sieci na pasku? Nie zależy mi na niczym rozbudowanym, po prostu chcę mieć statystykę pobieranie / wysyłanie w kompaktowej wersji.

Buthimild
Gość
Buthimild

Z prostych aplikacji tego typu znam tylko Network Speed Monitor: https://itunes.apple.com/pl/app/network-speed-monitor/id525944153?mt=12

Z bardziej zaawansowanych to już raczej iStat Menus:
https://bjango.com/mac/istatmenus/

Remgiusz
Gość
Remgiusz

A mógłbyś Wojtku opisać resztę ikonek na górnej belce? Jestem początkujący w OSX i chętnie poznałbym więcej przydatnych programow

Dominik Łada
Gość

Ja od początku używałem Bartendera, ale od Sierry mam tendencje do pozbywania się zbędnych aplikacji z systemu. Wywaliłem lub zmieniłem totalnie swoje przyzwyczajenia w ostatnim czasie i…da się żyć. Nie mam już Bartendera, bo ilość ikonek zmalała mi na tyle, ze przestał być mi potrzebny. Ostatnio odpaliłem stary dysk z systemem z 2015 roku i doznałem szoku jak zobaczyłem ilu aplikacji wtedy używałem…

domel
Gość
domel

Niestety ale sypie sie. Mialem zamiar kupic az sorientowalem sie, iz czesto przykrywa czesc menu programow:comment image

daszek
Gość
daszek

Pomysł dobry wykonanie do dupy, działa tylko na pustym pulpicie.
W momencie, gdy mam np safari w pierwszym planie, to juz nie działa, bo w pierwszym planie jest safari :/