iMagazine

Amazon Prime Video ma pojawić się w Apple TV

13/05/2017, 10:25 · · · 10

Najnowsze informacje donoszą o rychłym debiucie Amazon Prime Video na Apple TV. Aplikacja miałaby się pojawić do końca roku, a oficjalna zapowiedź ma się pojawić podczas WWDC. To dobra wiadomość, ale to chyba nie powód do wielkiego „halo”.

Wiadomość o debiucie usługi VOD od Amazonu na Apple TV pochodzi od Johna Paczkowskiego. Paczkowski zwykle ma dość pewne informacje ze świata Apple’a. Chce się, aż zakrzyknąć wreszcie. Dzięki temu Apple TV pojawi się w sklepie Amazon, a telewizyjny set-top-box Apple zyska kolejną ważną usługę wideo działającą globalnie.

Gdyby ta aplikacja pojawiła się dzisiaj, byłbym w siódmym niebie. Na razie oprócz telewizorów testowych, używam starego LCD, który niestety jest bez funkcji Smart TV. To właśnie użytkując go korzystam z Apple TV. Jednak gdy mam Tizena w Samsungu to ATV odchodzi w niebyt, zresztą podobnie jest przy innych Smart TV. Amazon Prime Video jest na przykład na telewizorach LG. W wersji na Smart TV mamy do czynienia z dostępem do treści w 4K i HDR, czego na Apple TV 4 generacji nie uświadczymy.

To, że w tym roku zobaczymy kolejną generację Apple TV jest niemal przesądzone. Obecny sprzęt jest przestarzały i kosztuje krocie. Jednocześnie nadal firma nie ma pomysłu na to urządzenie. Amazon Prime Video nie jest powodem, dla którego warto byłoby rzeczywiście kupić przystawkę Apple’a. Generalnie powodów do zakupu jest naprawdę niewiele. Jeśli nie posiadamy przynajmniej 4 letniego telewizora, nie potrzebujemy korzystać z AirPlay i Apple Music na telewizorze, to wydatek tych 779 zł jest zbyteczny. Cały czas czekamy na jasną strategię Apple w sprawie treści wideo. Na razie wiemy, że firma opóźniła debiut swoich produkcji telewizyjnych.

źródłoBuzzFeed


Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

Dodaj komentarz

Red napisał(a):

Apple TV bez 4K nie ma przyszłości więc nowa generacja musi pojawić się dość szybko. Gdybyśmy żyli w normalnym kraju, gdzie nadawcy kontentu traktują wszystkich odbiorców jednakowo ATV mogłoby się stać świetnym STB i w końcu zdobyć swoje miejsce na rynku :)

rybak17 napisał(a):

To nie wina kraju tylko producenta, który traktuje swój produkt tak jak traktuje. Przy okazji mają w nosie mniejsze rynki.

Red napisał(a):

Czytaj ze zrozumieniem :) Piszę o kraju w kontekście nadawców kontentu TV. Gdyby obowiązywały u nas regulacje takie jak wszędzie to ATV w miesiąc mogłoby się stać bardzo przydatnym STB do obioru TV i nie tylko. Mając takie możliwości z pewnością sprzedaż poszłaby dużo łatwiej.

rybak17 napisał(a):

Jakie regulacja masz na myśli?

Red napisał(a):

Chociażby w kwestii transmisji IPTV/OTT. U nas nadawcy ograniczają to bardzo mocno, w UE żeby nadawać w IP nie trzeba jakiś dodatkowych licencji, opłat i innych udziwnień. Jeśli twoje rozwiązanie spełnia wymogi bezpieczeństwa możesz nadawać w IP, u nas zapomnij. Niby coś się dzieje w tej kwestii w KE ale tempo tego jest tak powolne, że pewnie jeszcze przez kilka następnych lat nic się nie zmieni.

rybak17 napisał(a):

Tylko że problem Apple TV nie dotyczy naszego rynku, sprzęt przegrywa z konkurencją nawet w USA gdzie jest inne prawo.

Red napisał(a):

Zbyt ambitni są :) Zamiast robić własne OTT mogliby spokojnie dogadać się z jakimś dużym dostawcą ale widać chcą mieć wszystko pod własną marką.

rybak17 napisał(a):

Albo nikt nie chce się z nimi dogadywać bo chcą dla siebie za dużo $$$

Red napisał(a):

Obstawiam $$$ :)

Behinder napisał(a):

Znacznie ciekawsze jest to czy dołączy VUDU…

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK