iMagazine

Aktualizacja macOS 10.12.5

15/05/2017, 21:54 · · · 4

Dziś Apple opublikowało aktualizacje swoich systemów. Oto co wprowadzono w najnowszym macOS.

Jak zwykle aktualizacja macOS Sierra 10.12.5 zawiera poprawki bezpieczeństwa, stabilności i zgodności Maca. Oprócz tego w tym uaktualnieniu:

  • usunięto błąd, który mógł powodować zacinanie dźwięku odtwarzanego przez słuchawki USB;
  • zwiększono zgodność Mac App Store z przyszłymi uaktualnieniami oprogramowania;
  • dodano obsługę beznośnikowej instalacji Windows 10 Creators Update przy użyciu programu Boot Camp.

Z tej strony dowiadujemy się również, że powyższa aktualizacja dodaje wsparcie dla kolejnych formatów zdjęć RAW; naprawia błąd, który w dotyczył niektórych użytkowników biznesowych i edukacyjnych, a który sprawiał, że data pokazywała rok 2040; oraz naprawiono błąd wywołujący kernel panic, gdy uruchamiano obraz NetInstall. Sporo innych zmian znajdziecie również tutaj.

Oczywiście przed przystąpieniem do aktualizacji systemu jak zwykle zalecamy wykonanie kopii systemu.

Aktualizację macOS 10.12.5 pobierzecie bezpośrednio z Mac App Store.

4

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Hubert RosinskiMariusz PiaścikButhimildnayma.pl Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
nayma.pl
Gość

A mam może durne pytanie ale o co chodzi z tym punktem „dodano obsługę beznośnikowej instalacji Windows 10 Creators Update przy użyciu programu Boot Camp.” i jak taką aktualizację zainstalować ??

Buthimild
Gość
Buthimild

Od teraz możesz zainstalować Windowsa bez potrzeby tworzenie bootowalnego nośnika USB; wystarczy, że będziesz miał obraz instalacyjny na partycji makowej.

Ktoś ma problem z tą aktualizacją? W App Store żadnego info, że jest update; pobrałem więc Combo od Apple. Po instalacji Combo Update magicznie App Store znalazł aktualizację do 10.12.5 i chce instalować. Bez komentarza…

Hubert Rosinski
Gość
Hubert Rosinski

Miałem gorszy problem z tą aktualizacją. Po jej zainstalowaniu i zrestartowaniu iMac (27′ Late 2013) włączał się i po 2 sekundach (w trakcie ładowania systemu) resetował i tak zapętlony w nieskończoność. Tryby awaryjne, itp nie zadziałały. Jedynie przywrócenie backupu. Po jakimś czasie znów aktualizacja sama się zainstalowała i teraz część systemu mam po angielsku:/ Co tu jest nie tak.

Mariusz Piaścik
Gość

hula aż miło :)