iMagazine

Aktualizacja macOS 10.12.5

15/05/2017, 21:54 · · · 4

Dziś Apple opublikowało aktualizacje swoich systemów. Oto co wprowadzono w najnowszym macOS.

Jak zwykle aktualizacja macOS Sierra 10.12.5 zawiera poprawki bezpieczeństwa, stabilności i zgodności Maca. Oprócz tego w tym uaktualnieniu:

  • usunięto błąd, który mógł powodować zacinanie dźwięku odtwarzanego przez słuchawki USB;
  • zwiększono zgodność Mac App Store z przyszłymi uaktualnieniami oprogramowania;
  • dodano obsługę beznośnikowej instalacji Windows 10 Creators Update przy użyciu programu Boot Camp.

Z tej strony dowiadujemy się również, że powyższa aktualizacja dodaje wsparcie dla kolejnych formatów zdjęć RAW; naprawia błąd, który w dotyczył niektórych użytkowników biznesowych i edukacyjnych, a który sprawiał, że data pokazywała rok 2040; oraz naprawiono błąd wywołujący kernel panic, gdy uruchamiano obraz NetInstall. Sporo innych zmian znajdziecie również tutaj.

Oczywiście przed przystąpieniem do aktualizacji systemu jak zwykle zalecamy wykonanie kopii systemu.

Aktualizację macOS 10.12.5 pobierzecie bezpośrednio z Mac App Store.


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

nayma.pl napisał(a):

A mam może durne pytanie ale o co chodzi z tym punktem „dodano obsługę beznośnikowej instalacji Windows 10 Creators Update przy użyciu programu Boot Camp.” i jak taką aktualizację zainstalować ??

Buthimild napisał(a):

Od teraz możesz zainstalować Windowsa bez potrzeby tworzenie bootowalnego nośnika USB; wystarczy, że będziesz miał obraz instalacyjny na partycji makowej.

Ktoś ma problem z tą aktualizacją? W App Store żadnego info, że jest update; pobrałem więc Combo od Apple. Po instalacji Combo Update magicznie App Store znalazł aktualizację do 10.12.5 i chce instalować. Bez komentarza…

Hubert Rosinski napisał(a):

Miałem gorszy problem z tą aktualizacją. Po jej zainstalowaniu i zrestartowaniu iMac (27′ Late 2013) włączał się i po 2 sekundach (w trakcie ładowania systemu) resetował i tak zapętlony w nieskończoność. Tryby awaryjne, itp nie zadziałały. Jedynie przywrócenie backupu. Po jakimś czasie znów aktualizacja sama się zainstalowała i teraz część systemu mam po angielsku:/ Co tu jest nie tak.

Mariusz Piaścik napisał(a):

hula aż miło :)

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK