iMagazine

Telewizor od Amazon już w sprzedaży

16/05/2017, 18:35 · · · 15

To nie Apple i nie Google stworzyło pierwszy swój telewizor. Po premierze Amazon Echo Show czas na Amazon TV. Co prawda jest to lekko naciągane, bo telewizor nie jest w pełni brandowany przez producenta, ale efekt jest taki sam. Za 449 dolarów można już zamawiać telewizor Element Electronics Amazon Fire TV Edition.

Na stronie głównej amerykańskiej wersji sklepu Amazon pojawił się baner promujący nowy telewizor. Telewizor dostępny jest w rozmiarach 43, 50, 55 i 65 cali. Największa wersja kosztuje 899 dolarów. Posiada on rozdzielczość 4K i oprogramowanie bazujące na Fire TV. W zestawie znajdziemy bardzo prosty pilot z przyciskami do Netflixa, Prime Video oraz Amazon Music. Jest też oczywiście mikrofon i wsparcie dla Amazon Alexa. Telewizor nie zachwyca wzornictwem, ani też zapewne jakością obrazu. Jednak nie o to chodzi. To ma być prosty telewizor gotowy na treści Amazon. Oczywiście produkt nie jest i nie będzie dostępny w Polsce.

Jestem ciekaw, co jeszcze Amazon zaprezentuje w najbliższym czasie. W kwietniu zobaczyliśmy kamerkę Echo Look, a na początku maja – Echo Show. Wczoraj pojawiła się oferta na czytniki Kindle w zestawach podróżniczych z torbą, ładowarką i pokrowcem. Dziś jest telewizor. Pytanie, co będzie następne?

źródłoAmazon

15

Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko