iMagazine

Tim Cook przyłapany z glukometrem

19/05/2017, 14:50 · · · 2

Tim Cook został przyłapany na testowaniu glukometru połączonego z Apple Watch. Już wcześniej szef Apple zdradził, że korzysta z takiego rozwiązania. Nadal nie wiadomo jednak, czy mowa o prototypie od Apple’a, czy produkcie firmy trzeciej. Apple Watch w przyszłości miałby być fantastycznym urządzeniem dla cukrzyków.

Według źródeł Cook nosi prototyp urządzenia połączonego z Apple Watch. Wcześniej przyznał się do użytkowania takiego urządzenia podczas lutowej rozmowy ze studentami na uniwersytecie w Glasgow. Wtedy jednak nie wiadomo było, czy jest to prototyp urządzenia Apple’a, czy może produkt innej firmy. Teraz wydaje się, że jednak jest to konstrukcja Apple’a. Według innych doniesień w Cupertino pracuje cały zespół osób mających stworzyć nowe rozwiązanie dla cukrzyków.

Wedle tych plotek kolejny Apple Watch mógłby w prosty sposób mierzyć poziom cukru. Co zdecydowanie ułatwiłoby codzienne życie milionom cukrzyków na całym świecie. Dzięki takiemu rozwiązaniu monitorowanie poziomu cukru byłoby łatwiejsze. Byłoby też łatwo dostępne dla wszystkich co pozwoliłoby pewnie u wielu osób rozpoznać chorobę na wczesnym etapie i lepiej z nią walczyć.

Apple intensywnie działa w rozwiązaniach zdrowotnych. Druga generacja Apple Watch jest ściśle promowana pod kątem zdrowego trybu życia. Firma obok HealtKit uruchomiła platformy ResearchKit oraz CareKit ułatwiające opiekę nad chorymi, a także prowadzenie badań medycznych. Jednocześnie stara się ułatwiać codzienne funkcjonowanie osobom niepełnosprawnym. To wszystko rozwiązania systemowe nie będące pojedynczymi akcjami promocyjnymi. Chociażby ResearchKit dostarcza cenne dane naukowcom na całym świecie.

źródłoCNBC


Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

Dodaj komentarz

rafikx napisał(a):

Chyba nie chcialbym zegarka, ktory o dowolnej porze wkłuwałby się w moje arterie. Bo bez kłucia to pomiary poziomu cukru we krwi mają taki sens jak bulaje w łodzi podwodnej.

Przemysław Ratajczak napisał(a):

50 lat temu nikomu się nie śniło, że telefon będziesz mieć cały czas ze sobą. Dzisiaj piszesz, że bez nakłucia nie ma dobrych pomiarów. Ale może właśnie oni sprawią, że bez nakłucia da radę uzyskać w miarę dokładny pomiar? Jeżeli faktycznie to zrobią i wprowadzą to w przystępnej cenie to dla setek milionów ludzi na całym świecie to będzie jedna z lepszych rzeczy jaką mogą wynaleźć. A firmy produkujące glukometry i paski przeklną Apple ;-)

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK