iMagazine

Przepis na dwukrotnie tańszego Netflixa od Apple niż subskrybując bezpośrednio

24/05/2017, 21:50 · · · 30

Netflix od dłuższego czasu obciąża mi kartę w złotówkach. Plany są trzy – za 34 PLN mamy najniższą jakość i możliwość używania konta na jednym ekranie, za 43 PLN dostajemy jakość HD i 2 ekrany, a za 52 PLN otrzymujemy 4K i 4 ekrany. Tę cenę można znacząco obniżyć, od dzisiaj.

Kupując subskrypcję przez aplikację, płacąc kartą podpiętą do App Store, otrzymujmy znacznie korzystniejszą ofertę – 29,99 PLN zamiast 34 PLN, 34,99 PLN zamiast 43 PLN lub 44,99 zamiast 52 PLN.

Przepis (jeszcze niesprawdzony)

Subskrybuję Netflixa odkąd pojawił się w Polsce (a w zasadzie jeszcze wcześniej zacząłem to robić, oglądając treści z USA) i na obecną chwilę nie mogę w 100% powiedzieć, że to zadziała, ale logika podpowiada, że powinno.

  1. Należy przejść na stronę Your Account na Netflix.com.
  2. Pod napisem Membership & Billing trzeba nacisnąć przycisk Cancel Membership.
  3. Pojawi się data, do kiedy nasze konto jest aktywne (przyjdzie też mail).
  4. Od dnia następnego z punktu 3 powinna być możliwość wykupienia nowej subskrypcji przez aplikację, przez App Store zamiast bezpośrednio od Netflixa. Mam nadzieję, że za niższą cenę.

Error fare

Jak zaczynałem tworzyć ten wpis, to ceny w aplikacji przedstawiały się jak na powyższym screenie. A mogło być tak pięknie… Nie ukrywam, że entuzjazm mi ciut opadł, ale i tak będę dalej subskrybował (przez App Store zamiast od Netflixa).


Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dodaj komentarz

kaefpe napisał(a):

Ja płace co miesiąc przelewem przez stronę Netflixa, właśnie ów 43 złote polskie. Za miesiąc sprawdzę w app prze AppStore, jeśli będzie taniej to ustawie subskrypcje z karty w AppStore 😉

Swoją drogą i tak muszę w końcu przepiąć kartę w AppStore z Kantora AliorBanku na Revoluta.

AdamP napisał(a):

Revolut nie działa na Polskim koncie w AppStore :(.

kaefpe napisał(a):

Wiem, napisałem do chłopaków – czekam na feedback.

Grzegorz Okaz napisał(a):

A to przypadkiem nie zadziała tylko na kontach gdzie autoryzujesz się Apple ID? Nie będzie problemu przez www lub aplikację na Win10? Niektóre gazety tak mają, że mają tańszą subskrypcję dostępną z poziomu aplikacji, ale masz dostęp do treści tylko z iPada i iPhona. Żeby mieć dostęp do pełnych treści przez www, to musisz kupić droższą subskrypcję przez stronę.

Moridin napisał(a):

Nie powinno tak być, bo Netflix wie, że sub jest opłacona.

Camillo napisał(a):

Można też co miesiąc kupować konto za 7-19zl na Allegro (ceny się zmieniają), tylko trzeba zmienić sobie w nim maila i hasło. Np. http://allegro.pl/netflix-30-dni-premium-ultra-hd-4k-polskie-w-2-min-i6811217608.html. Nie jest to wygodne, ale Netflix Premium za 9zł zamiast 52zł to spora oszczędność.

Kamil Steć napisał(a):

Równie dobrze można zakładać nowego maila co miesiąc i rejestrując się na niego korzystać z miesiąca próbnego w wersji premium – za darmo, nie dając zarabiać oszustom z Allegro, którzy robią to samo, zarabiając na tym jeszcze..

Anna Surawska napisał(a):

Musisz podać numer karty. Co miesiąc będziesz kombinować nową?

Camillo napisał(a):

W tych kontach z Allegro możesz ale nie musisz zmienić sobie adres e-mail i hasło, który dostajesz z automatu. Karta jest tam już jakaś podpięta na miesiąc i można podpiąć swoją jak się ma ochotę przedłużać. Nie wiem na jakiej to zasadzie działa, ale wiem, że działa (patrz parę postów powyżej).

Adek napisał(a):

to nie do końca tak działa, po przeprowadzce do UK, chciałem wziąc darmowego netflixa korzystając z karty UK (nowej). Zalogowałem się na PS4 i na moim Mac + iPhone, każde z urządzeń miało już wcześniej wykorzystany okres próbny, po 3 dniach subskrypcja została anulowana, po kontakcie z supportem, okazało się, że system wykrył, że na urządzeniach po raz kolejny zostało zalogowane darmowe konto i to on wymienił mi listę urządzeń na których jest zalogowane. Tak że ta metoda niestety nie do końca działa ;)

Kamil Steć napisał(a):

Czyli tym bardziej oszuści – prawdopodobnie te konta z Allegro są kupowane za skradzione dane kart, podobnie jak „tanie” gry, a raczej dostęp do kont (Ps/Xbox) z grami, których pełno na Allegro

Adek napisał(a):

Dokładnie, na pewno nie są uzyskane w formie darmowego okresu próbnego. Kupując takie konto wspomaga się złodzieja. Jeśli ktoś ma działać w ten sposób, gdyż faktycznie go nie stać na wydanie tych 30zł miesięcznie zapraszam na priv, jeśli faktycznie jest to uboga osoba, czy osoba w trudnej sytuacji, wykupię licencję na swój koszt i będę ją przedłużał tak długo jak będę mógł sobie na to pozwolić.

Kamil Steć napisał(a):

Wystarczy się zgadać z kimś znajomym lub podpiąć do kogoś kto już ma. Na koncie premium nawet i 5 czy 6 osób nie będzie sobie przeszkadzać, bo nie wszyscy będą oglądać naraz, a przy podziale kosztów wyniesie to okolo 10 zł właśnie..
Ale to tak samo jak spotify czy inne streamingi – można się zrzucić z rodziną i legalnie za kilka/kilkanaście zł mieć dostęp, ale ludzie i tak słuchają muzy z YT, albo ściagają z torrentow.. ¯_(ツ)_/¯

Adek napisał(a):

Dokładnie tak, spotify family to koszt 5zł miesięcznie gdy mamy 6 osób. Śmieszne pieniądze, aż szkoda mi czasu na ściąganie z YT skoro mam wszystko od razu.

Camillo napisał(a):

Awwwww… jakie to słodkie. :D

Dzięki za troskę, mam na razie subskrypcję Netflixa od magentowego operatora.

Moridin napisał(a):

Jezu po dawać oszustom zarabiać?

Camillo napisał(a):

Nie wiem czy oszuści czy nie, skąd pochodzą te konta itd. ale kolega w pracy korzysta i nowe konto przychodzi z automatu w parę minut po zakupie.

Andaar napisał(a):

To już nie lepiej wykupić konto w pare osób? (np. za 4 osoby to wyjdzie cię po 11,25 zł, a za 2 17,50 zł)

Mariusz Piaścik napisał(a):

To jak w końcu? Jest taniej przez aplikacje, czy przez stronę Netflixa?

Kmil napisał(a):

Wpis jest czytelny. Przez aplikację taniej ;)

Mariusz Piaścik napisał(a):

Chyba wiem już skąd cena 35 zł w AppStore. Na stronie Netflixa tez jest 35 zł + 8 zł podatek VAT. Być może przez AppStore nie doliczają VAT?

Anulowałem. Czekam na koniec subskrypcji. Dam znać w czwartek czy poszło odnowienie via iTunes.

Dawid napisał(a):

Sprawdziłem drugi przepis – jakiś czas temu anulowałem subskrypcję (przez konto Netflixa na stronie), teraz w aplikacji na telefonie dałem „zacznij bezpłatny miesiąc”, wpisałem dane (login i hasło) mojego konta, wykryło, że ja to ja i oczywiście bezpłatnego miesiąca nie dostałem, ale za plan „Standard” zapłaciłem 34,99 (czyli mniej).

Andaar napisał(a):

Wszystko ładnie chodzi, wystarczy zrezygnować z subskrypcji przez stronę, zalogować się na urządzeniu Apple i potem tylko wykupić subskrypcję przez iTunes.

Kmil napisał(a):

Czyli niedługo dojdzie te 8% podatku i będzie po wszystkim ;) Sam nie wiem czy warto zmieniać sposób subskrypcji.

Marcin Szotmiller napisał(a):

Teraz to już chyba nie działa.

Mariusz Jarosz napisał(a):

Niestety dostałem maila ze z 45 podnoszą mi na 54! Drożej niż bezpośrednio z Netflixa.

Co zrobić w przypadku, gdy wchodząc w Koje Konto w iTunes i w Ustawieniach nie ma pozycji „Subskrypcje” ?