iMagazine

Przewijanie w mobilnym Safari ma przyspieszyć

24/05/2017, 20:59 · · · 3

Apple znane jest z dbałości o szczegóły. Potrafi wprowadzić pomniejsze zmiany, byleby korzystało się z produktów jeszcze łatwiej i wygodniej. Oczywiście według założeń.

Czasami te zmiany dotyczą wyglądu, jak to chociażby miało miejsce z aplikacją Muzyka, która przeszła całkowity zmianę. Czasem dotyczy to przyspieszenia animacji.

Wychodzi na to, że teraz przyszedł czas na Safari. A dokładniej wersję tej aplikacji na iOS. Ta przeglądarka towarzyszy nam od początku iOS (zwanego onegdaj iPhone OS). Choć w ciągu lat Safari przechodziło mniejsze lub większe zmiany, to nie dotknęły one w zasadzie jednej kwestii – przewijania. Czynność ta została przyspieszona w innych aplikacjach, jak choćby w Kontaktach.

Jakiś czas temu Google uruchomił AMP, czyli projekt, którego zadaniem jest przyspieszenie wczytywania się stron, obrazków oraz, co właśnie można zauważyć podczas korzystania z niego w przeglądarce Safari – szybszego przewijania. Jest to możliwe dzięki temu, że AMP symuluje niejako ten mechanizm i obchodzi domyślne ustawienia mobilnej przeglądarki iOS w tej kwestii.

I chociaż AMP wzbudza kontrowersje, to chyba ktoś zauważył, że przynajmniej w kwestii przewijania, byłoby lepiej przyspieszyć ten proces. Jak wynika z dokumentacji WebKit jest to już w fazie testów i jeśli miałoby wejść w życie, to pewnie najwcześniej w iOS 11.

Żeby porównać, jak wygląda różnica w przewijaniu zwykłej strony i takiej przyspieszonej, można po prostu wyszukać w Google artykuły przetworzone przez AMP, jak na przykład ten źródłowy (musicie go otworzyć w smartfonie, żeby zadziałał).

Co sądzicie o takiej zmianie? Czy wolicie dotychczasową prędkość przewijania, czy też uważacie, że lepsza będzie taka, z jakiej korzysta AMP?

Źródło 9to5Mac

3

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Maciej SkrzypczakMoridinDominik Łada Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Dominik Łada
Gość

Kurczę, nie widzę specjalnej różnicy…

Maciej Skrzypczak
Gość

Widać to tylko na iPhone’ie. Jak próbujesz szybko przewijać, to widać, że w samym Safari strony przewijają się jednym tempem, a strona wczytana przez AMP szybko przewijana robi to szybszym tempem.

Moridin
Gość

AMP modyfikuje to jak Safari przewija stronę. Nie toleruję tego.