iMagazine

Apple honoruje Johna F. Kennedy’ego

31/05/2017, 16:15 · · · 5

Gdyby John F. Kennedy żył, właśnie kończyłby 100 lat. Jeden z najwybitniejszych przewódców Stanów Zjednoczonych doczekał się upamiętnienia przez Apple. Firma oddaje honory JFK dostarczając nam jego dziedzictwo.

Na dedykowanej podstronie Apple wyjaśnia, że dzieli te same wizje przywództwa co zastrzelony w zamachu w 1963 roku prezydent Stanów Zjednoczonych. Możemy posłuchać jego przemówienia z inauguracji w 1961 roku, posłuchać specjalnego podcastu, czy pobrać aplikację na iPada o nazwie JFK Challenge przygotowaną wspólnie z biblioteką imienia byłego prezydenta. Apple promuje na stronie także książkę napisaną przez Johna F. Kennedy’ego w 1955 roku. Pozycja ta została nagrodzona Pulitzerem. Na stronie znajdziemy także inne przemówienia Kennedy’ego i inne materiały multimedialne.

To nie pierwszy raz, kiedy Apple honoruje znane osobistości. Pierwszy raz jednak stara się tak mocno edukować, pokazując dorobek danej postaci. Pozwala to wierzyć, że firma z Cupertino rzeczywiście ma ludzką twarz i czuje pewną misję. Osobiście najbardziej żałuję, że Apple wciąż tak słabo działa na rynkach lokalnych. Świetnie, gdyby takie materiały były prezentowane również w języku polskim. Zwłaszcza, że historia współczesna jest tym, na co rzadko zwraca uwagę się w szkole. Zwykle brakuje czasu na omówienie tych tematów. Często są one jednak kluczowe do zrozumienia tego, jak wygląda współczesny świat i co wydarzyło się na nim stosunkowo niedawno.

źródłoApple World Today

5

Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Paweł Okopieńqbal22Marcin GuzikKim Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kim
Gość
Kim

Ciekawe czy LW uhonorują.

Marcin Guzik
Gość

JFK został zastrzelony w 1963 a nie 1962.

qbal22
Gość

Z czystej ciekawości na podstawie czego autor tutułuje J.F.K jako jednego z najwybitniejszych prezydentów USA?

Paweł Okopień
Gość
Paweł Okopień

Chociażby kryzysu Kubańskiego ;) A poza tym warto zapoznać się z jego publikacjami i dokonaniami. Choć nie oceniam ich, to JFK oprócz zamachu zapisał się w historii przez swoje zachowanie na przykład w Berlinie.

qbal22
Gość

To fakt, że został zapamiętany głownie z zamachu i słów w Berlinie ” Jestem Berlińczykiem” ale nie można mu zapomnieć Zatoki Świń, Kryzysu Kubańskiego ( To Chruszczow odpuścił a nie JFK ), eskalacji zagrożeń na bliskim wschodzie ( budowa elektrowni atomowej w Izraelu, zamach stanu w Iraku) eskalacji Wietnamu i raczej pewnych powiązań ze światem przestępczym. Znam trochę jego historię i stąd padło moje wcześniejsze pytanie :-)