iMagazine

HK Center

Siri Speaker – konkurent dla Sonosa, a nie Google Home i Amazon Echo?

02/06/2017, 11:52 · · · 8

Wszyscy wyobrażamy sobie Siri Speaker, Siri Home, czy jak tam się będzie nazywał, zakładając oczywiście, że w ogóle ujrzy światło dzienne, podobnie jak dzisiaj wygląda Amazon Echo i Google Home. Poruszyliśmy ten temat z Janem Mazurczakiem w Nadgryzionych 278, ale pomysł Dave’a jeszcze bardziej mi się spodobał. Rozmawiając z Janem, wspominałem o tym, że Siri Speaker może zawierać znacznie więcej technologii niż same głośniki i Siri – może to być hub dla HomeKita, teoretycznie może mieć Apple TV wbudowane oraz może nawet inne funkcje. Dave natomiast sugeruje, że Apple przede wszystkim skupiłoby się na tym, żeby poprawić jakość dźwięku, żeby to był dobry głośnik – Home i Echo pod tym względem kuleją – i że mógłby on wtedy konkurować z Sonosem, oferując przy okazji integrację z Apple Music przez Apple TV.

Moim zdaniem, jeśli Apple będzie wymagało Apple TV do słuchania Apple Music, to strzelą sobie w kolano – to byłoby bez sensu mieć dwa urządzenia zamiast jednego, szczególnie jak ktoś nie potrzebuje funkcji TV. Podtrzymuję też mój argument o tym, że jeśli kupimy sobie kilka takich Siri Speakers, po jednym do każdego pomieszczenia, to wypadałoby, aby miał on również funkcję routera Wi-Fi typu mesh, podobnie jak Eero, Linksys Velop, Netgear Orbi, Plume Adaptive Wi-Fi czy podobnych. Niezależnie co Apple pokaże, obecnie zastanawiam się nad Sonosem do domu, więc to byłaby miła alternatywa.

8

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


8
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Kamil Pietrukmikoko Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mikoko
Gość
mikoko

Całkiem możliwe że będzie wymagało Apple TV bo inaczej jak mają zwiększyć jego sprzedaż?

Kamil Pietruk
Gość
Kamil Pietruk

Równie dobrze może zastąpić Apple TV, podłączasz taki głośnik do telewizora i masz interfejs ATV 4.

mikoko
Gość
mikoko

Apple raczej nie ubija sprzętu wypuszczonego zaledwie 2 lata temu

Kamil Pietruk
Gość
Kamil Pietruk

To prawda, ale kiedyś musi być ten pierwszy raz ;) ATV 4 nie sprzedaje się rewelacyjnie i aplikacji jest jak na lekarstwo. Taki zupełnie nowy produkt mógłby zwiększyć popularność platformy TVOS i Apple mogło by zaoszczędzić na tym że zamiast produkować dwa osobne produkty (ATV i AirPort) produkować jeden. A wiadomo jaki Tim Cook jest oszczędny ;) . Ale mimo wszystko też w to wątpie no ale zobaczymy.

mikoko
Gość
mikoko

Zreszta idea podłączenia głośnika mija się z celem. On ma być w pełni mobilny „przenoszalny” do kuchni, sypialni, łazienki gdzie obecnie przebywamy. Uwięzienie do do tv to imho strzał w stopę

Kamil Pietruk
Gość
Kamil Pietruk

To prawda, dlatego w to wątpię. Choć mogliby dać możliwość podpięcia głośnika do TV jako rzecz opcjonalną. Kto powiedział że nie może być dwóch urządzeń na TVOS ;) .

mikoko
Gość
mikoko

I wracamy do sedna 😜 możliwe ze będzie miał duża integracje z Apple TV ale poprzez wifi/BT

Kamil Pietruk
Gość
Kamil Pietruk

Bardzo możliwe, integracja urządzeń Apple to jest jednak obecnie największa ich zaleta ;) .