iMagazine

Swift Playgrounds rozszerza wsparcia do programowania robotów, drone’ów i instrumentów muzycznych

02/06/2017, 10:55 · · · 2

Apple wczoraj opublikowało informację prasową na temat rozszerzenia wsparcia w Swift Playgrounds dla kolejnych platform.

Swift Playgrounds 1.5 [iOS] dodało wsparcie do sterowania „zabawek” podłączanych po Bluetooth, w tym dla LEGO MINDSTORMS Education EV3, Sphero SPRK+, Parrot Mambo, Airborne, Rolling Spider i innych – będzie można je oprogramować prosto z aplikacji. Craig Federighi przy okazji zdradził, że obecnie ponad milion dzieci i dorosłych uczy się programowania za pomocą Swift Playgrounds.

Powiem Wam całkiem szczerze, że to właśnie ze względu na LEGO MINDSTORMS żałuję, że nie urodziłem się później – zamiast tego uczyłem się wkładać kasety magnetofonowe do Atari 65XE celem odpalenia na nim BASIC-a. Drobna różnica. Dla jasności – nie żałuję swojego dzieciństwa, ale samego LEGO, które absolutnie kocham składać, nie mówiąc o możliwości jego oprogramowania…

źródło


Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dodaj komentarz

Maciej Skrzypczak napisał(a):

Granicy 99 lat chyba jeszcze nie przekroczyłeś, więc masz jeszcze czas na zabawę LEGO. 😀

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK