iMagazine

Files od Apple – aplikacja dla iOS 11

05/06/2017, 10:54 · · · 6

Steven Stroughton-Smith, swoimi tradycyjnymi metodami, odkrył ciekawą rzecz w App Store, na kilka godzin przed rozpoczęciem się WWDC 2017…

Znalazł on program Files autorstwa Apple w App Store. Bez screenshotów. Bezpośredni link do aplikacji już przestał działać (i tak go kliknąłeś, prawda?), ale wygląda na to, że w Apple w końcu się poddał i zobaczymy coś bardziej przypominającego tradycyjny system plików w iOS 11. Apple korzysta z bundle com.apple.DocumentsApp i program wspiera arm64, więc prawdopodobnie nie zastąpi Findera w macOS.

Jeśli system plików będzie bardziej dostępny dla użytkowników w iOS 11, to może również sugerować, że być może w końcu doczekamy się możliwości dodania więcej kont, być może tylko na iPadach1, oraz jest też pole do popisu dla nowych rozszerzeń systemowych2. Osobiście liczę też na drag & drop – sporo się o tym ostatnio mówi – ale realnie będziemy musieli jeszcze na to poczekać.


Wspólne Oglądanie WWDC 2017 w iChwili rozpocznie się już za 7 godzin i nie mogę się doczekać keynote’a – w tym roku mamy niewiele potwierdzonych przecieków, ale sporo domysłów. Będziecie? Coś konkretnego obstawiacie?

  1. Podejrzewam, że w wielu wypadkach skończy się na tym, że i tak każdy w rodzinie będzie chciał swojego iPada.
  2. Extensions.

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dodaj komentarz

qba napisał(a):

RATING: 4+ xD

Pawciu napisał(a):

Ale o co chodzi?

rybak17 napisał(a):

Jeżeli będzie więcej kont na iPadach to znowu wrócę do tych urządzeń.

MiL napisał(a):

Dla Apple iPad jest jak majtki, każdy ma mieć swoje. Niestety.

rybak17 napisał(a):

Marketingowcy Apple bardzo chcą żeby klienci tak myśleli

Ja nie widzę powodu dlaczego nie miałbym dzielić się urządzeniem do konsumowania treści z zona, która ma swoje konto iCloud.

sportpoz napisał(a):

Aplikacja wygląda całkiem fajnie. Nie wiem tylko jak dodać dyski zewnętrzne do niej – typu Google Drive czy OneDrive Microsoftu. Na oficjalnych zrzutach Apple są…

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK