iMagazine

Files od Apple – aplikacja dla iOS 11

05/06/2017, 10:54 · · · 6

Steven Stroughton-Smith, swoimi tradycyjnymi metodami, odkrył ciekawą rzecz w App Store, na kilka godzin przed rozpoczęciem się WWDC 2017…

Znalazł on program Files autorstwa Apple w App Store. Bez screenshotów. Bezpośredni link do aplikacji już przestał działać (i tak go kliknąłeś, prawda?), ale wygląda na to, że w Apple w końcu się poddał i zobaczymy coś bardziej przypominającego tradycyjny system plików w iOS 11. Apple korzysta z bundle com.apple.DocumentsApp i program wspiera arm64, więc prawdopodobnie nie zastąpi Findera w macOS.

Jeśli system plików będzie bardziej dostępny dla użytkowników w iOS 11, to może również sugerować, że być może w końcu doczekamy się możliwości dodania więcej kont, być może tylko na iPadach1, oraz jest też pole do popisu dla nowych rozszerzeń systemowych2. Osobiście liczę też na drag & drop – sporo się o tym ostatnio mówi – ale realnie będziemy musieli jeszcze na to poczekać.


Wspólne Oglądanie WWDC 2017 w iChwili rozpocznie się już za 7 godzin i nie mogę się doczekać keynote’a – w tym roku mamy niewiele potwierdzonych przecieków, ale sporo domysłów. Będziecie? Coś konkretnego obstawiacie?

  1. Podejrzewam, że w wielu wypadkach skończy się na tym, że i tak każdy w rodzinie będzie chciał swojego iPada.
  2. Extensions.
6

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


6
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
sportpozPawciuMiLrybak17qba Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
qba
Gość
qba

RATING: 4+ xD

Pawciu
Gość

Ale o co chodzi?

rybak17
Gość
rybak17

Jeżeli będzie więcej kont na iPadach to znowu wrócę do tych urządzeń.

MiL
Gość
MiL

Dla Apple iPad jest jak majtki, każdy ma mieć swoje. Niestety.

rybak17
Gość
rybak17

Marketingowcy Apple bardzo chcą żeby klienci tak myśleli

Ja nie widzę powodu dlaczego nie miałbym dzielić się urządzeniem do konsumowania treści z zona, która ma swoje konto iCloud.

sportpoz
Gość

Aplikacja wygląda całkiem fajnie. Nie wiem tylko jak dodać dyski zewnętrzne do niej – typu Google Drive czy OneDrive Microsoftu. Na oficjalnych zrzutach Apple są…