iMagazine

Nowa klawiatura od Apple – Magic Keyboard z polem numerycznym

06/06/2017, 12:20 · · · 21

Jedną z nowości sprzętowych, które po cichu weszły wczoraj do Apple Store jest nowa klawiatura.

Z pewnością zauważyliście ją już w czasie inauguracji WWDC, gdy prezentowany był iMac Pro. Tę piękną klawiaturę mogliśmy podziwiać w kolorze Gwiezdnej Szarości. Otóż mam dla Was dwie wiadomości – dobrą i złą.

Dobra jest taka, że bezprzewodową klawiaturę Magic Keyboard z polem numerycznym możecie kupić już dziś! Jeśli przejdziecie na tę stronę, to w oczy rzucą się Wam pewnie dwie rzeczy. Po pierwsze, cena. 649 złotych to całkiem sporo, tym bardziej, że z oferty zniknął przewodowy odpowiednik tej klawiatury. A po drugie…

No właśnie, to jest ta zła wiadomość. Jeśli myśleliście, że kupicie sobie ciemną wersję klawiatury, to jej cena jest wyższa, dużo wyższa. Zaczyna się od 4999 dolarów1, bo dostępna będzie tylko przy zakupie iMaca Pro2. Nie wiem, czemu Apple się zdecydowało na takie ograniczenie. Może żeby w ten sposób uhonorować jakoś kupców ich najpotężniejszego Maca? W każdym razie zapewne w grudniu i tak będzie można zakupić te akcesoria, ale prędzej na eBayu, czy w innych tego typu sklepach. Obecnie jesteśmy więc „skazani” na zwykły kolor klawiatury.

A może do grudnia Apple się ugnie i jednak pozwoli na osobny zakup tych akcesoriów?

Zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa. W MacBookach już od jakiegoś czasu Apple stosuje zupełnie nowe klawiatury. Układ klawiszy jest tam nieco inny w porównaniu do starszych modeli. W Magic Keyboard z polem numerycznym nadal jednak mamy „stary” układ klawiszy. Nie stanowi to problemu, jeśli ktoś ma tylko jednego Maca. Ale dla osoby, która ma jeszcze jednego z nowszych MacBooków, może to stanowić kłopot, żeby ciągle się przestawiać…

  1. Nie znamy jeszcze polskiej ceny.
  2. Identycznie jest z Magic Mouse 2 i Magic Trackpad w kolorze Gwiezdnej Szarości.

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

foggy_lad napisał(a):

No właśnie. Gdzie się podział fn?

Maciej Skrzypczak napisał(a):

Tam gdzie zawsze w tej klawiaturze, czyli w bloku przycisków znajdujących się pod F13-F15. ;)

Maciej Czechowski napisał(a):

Szkoda,że nie jest podświetlana.
Już lepiej kupić Logitech K811.

Maciej Skrzypczak napisał(a):

A to racja, a mogli przynajmniej tę do iMaca Pro podświetlaną zrobić.

Maciej Czechowski napisał(a):

Do grudnia jeszcze jest trochę czasu,więc Apple może na premierę iMaca Pro zrobić ciemną wersję z podświetleniem.
I wystawić osobno do zakupu za 1499 zł ;)

rybak17 napisał(a):

Na obrazkach i prezentacji nie ma znaków odpowiedzialnych za podświetlanie klawiszy na przyciskach F5 i F6. Raczej nie będzie.

Maciej Czechowski napisał(a):

Jakby były,to od razu by było wiadomo,że będzie podświetlenie ;)

rybak17 napisał(a):

Szkoda że nie mamy Touch ID na iMaca.

Kamil Pietruk napisał(a):

iMac, w wersji dla zwykłych ludzi ;) jest dostępny tylko w białym kolorze, więc jaki byłby sens kupować czarną klawiaturę do białego iMaca? Jedynie szkoda że właśnie tańsze iMac’i nie są dostępne w czarnym kolorze no ale cóż zrobić. A co do klawiatury to zmienili strzałki góra-dół które są większę niż na Macbookach i bardzo dobrze bo to właśnie była w zasadzie jedyna wada tych klawiatur.

Maciej Czechowski napisał(a):

Sparowana z Macbookiem Pro (w kolorze Space Gray),podłączonym do LG 5K,byłaby fajnym uzupełnieniem :)

Kamil Pietruk napisał(a):

Z tym brzydalem od LG? Bleee :P

Maciej Czechowski napisał(a):

LG by Apple ;)

Kamil Pietruk napisał(a):

Jak na konferencji pokazywali te brzydactwa obok pięknego iMaca Pro to aż mi się smutno zrobiło ;( . Ja tam czekam na prawdziwy monitor od Apple ;) .

rybak17 napisał(a):

Mi te grube ramy w imaku wcale się nie podobają. Ale podobno intensywnie próbują nad nowym wyglądem

Rafal Zawislak napisał(a):

Profesjonalistom zostawili normalne strzałki.

darekpoznan napisał(a):

„Zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa. W MacBookach już od jakiegoś czasu Apple stosuje zupełnie nowe klawiatury. Układ klawiszy jest tam nieco inny w porównaniu do starszych modeli. W Magic Keyboard z polem numerycznym nadal jednak mamy „stary” układ klawiszy. Nie stanowi to problemu, jeśli ktoś ma tylko jednego Maca. Ale dla osoby, która ma jeszcze jednego z nowszych MacBooków, może to stanowić kłopot, żeby ciągle się przestawiać…”
Czy mógłbyś podać bliższe szczegóły – jakie konkretnie są to różnice – pomijając układ i wielkość klawiszy kursorów góra-dół i prawo-lewo?
Czy układ INT English (angielski międzynarodowy) ma teraz poziomy Enter tak jak układ US English, czy też jest to pomyłkowo to samo zdjęcie (układ UK English ma nadal pionowy Enter)?

Moridin napisał(a):

Maćkowi, jeśli dobrze rozumiem Twoje pytanie, prawdopodobnie chodzi o klawisz Fn.

Maciej Skrzypczak napisał(a):

Chodzi o to, że w nowych klawiaturach w MBP przerwy między klawiszami są mniejsze. Osobiście nie mam takiego modelu (mam rMBP 2013 ze starą klawiaturą), ale zwrócił mi na to uwagę mój redakcyjny kolega – Maciek Nowakowski.

Par Rob napisał(a):

a gdzie touch bar :)

Moridin napisał(a):

Oby go wycofali ASAP.

(4) napisał(a):

na szczęście tego nie zrobią. ;)

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK