iMagazine

Zewnętrzna klawiatura Microsoftu ma czytnik linii papilarnych przed Apple

16/06/2017, 13:53 · · · 18

Microsoft dzisiaj zapowiedział trzy nowe produkty, z czego jednym z nich jest klawiatura z bardzo elegancko zintegrowanym czytnikiem linii papilarnych.

Microsoft Modern Keyboard

Nowa klawiatura pojawi się „wkrótce”, ale wiemy już co nieco o niej. Jej cena wynosi 129,99 USD (netto) i ma wbudowany czytnik linii papilarnych w przycisku. To zdecydowanie elegantsze rozwiązanie niż Apple’a w Touch Barze, gdzie Touch ID jest częścią ekranu zastępującego górny rząd klawiatury. Nie wiadomo obecnie jak wygląda kwestia bezpieczeństwa – podejrzewam, że Secure Enclave oraz układ Apple T1 wygrywają w tej kwestii, ale to tylko moje własne przypuszczenia. Nie zmienia to faktu, że ta klawiatura jest w cenie nowej Apple Magic Keyboard z polem numerycznym (649 PLN). Moden Keyboard można używać bezprzewodowo lub zwyczajnie podłączyć ją do komputer kablem, identycznie jak wszelkie Magic Keyboard od Apple’a.

Ta linia klawiatur bardzo przypomina mi te w ofercie Apple – to może być potencjalnie dobra rzecz dla osób, które muszą korzystać z obu systemów. Szkoda jedynie, że nie zdecydowali się oferować wersji z Makowym układem klawiszy.

Microsoft Modern Keyboard with Fingerprint ID


Nowa Microsoft Arc Mouse i Modern Mouse

Microsoft również zapowiedział dwie nowe myszki – nową Arc Mouse oraz Modern Mouse, w cenach 79,99 USD i 49,99 USD odpowiednio.

18

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.

morid1n

 • Karol

  korzystanie z czytnika lini papilarnych w innych systemach jak apple to śmierć pewna, jak widać tylko apple nawet pod naciskiem FBI nie złamała przysięgi firmy. Więc sorry dla mnie to jest śmiech na sali korzystanie z hujawej czy innego szajsu nie liczy sie sama technologia lecz logika ochrony danych.

 • Jacek

  W korporacjach nawet jak standardem jest Lenovo czy HP z fabrycznym czytnikiem linii papilarnych to IT ą sterowniki do niego i wyłącza urządzenie jako takie. Przez Windows7/10. Oddanie temu systemowi w posiadanie wzoru linii papilarnych to jak zostawienie otwartych drzwi to jak schylenie się po mydło pod więziennym prysznicem. To są dane biometryczne i np. na ich podstawie ludzie przekraczają granice państw tudzież są identyfikowani w przypadku popełnienia przestępstwa. Warto się podkładać?

 • Jacek

  Poza tym jeszcze jedna ważna rzecz, zajrzyjcie sobie np. do iPhone ile aplikacja do identyfikacji odcisków zżarła prądu w skutek częstego korzystania. Byłem niemile zaskoczony.

 • Dariusz Gardyński

  Nadal nie chcą zrobić klawiatury idealnej. Ech… wystarczy dać możliwość parowania z XYZ urządzeniami (np. 3), podświetlenie i TouchID. Menu bary jako alternatywna wersja, tak samo alternatywna wersja z panelem numerycznym lub innym panelem – niech wymyślą jakąś fajną konstrukcje. Do tego może być wersja z i bez kabla, choć z kablem nie ma dla mnie większego sensu, no ale może ktoś chce. Tyle. Logitech K810 nie ma jak dla mnie tylko tego TouchID, poza tym miażdży większość klawiatur i nie kosztuje 600zł Oo. Powariowali z tymi cenami!

 • Damian Bartelmus

  Podejrzewam, że Apple jest dalekie od wprowadzenia podobnego rozwiązania dla swojej klawiatury (skoro już mowa w artykule, iż „przed Apple”, jakby to mieli wprowadzić). Właśnie ze względu na bezpieczeństwo i enkrypcję, która odbywa się przy udziale procesora. Przesył tak newralgicznych danych to nie w ich stylu.

  Dlaczego wysyłanie plików przez Bluetooth nie było obecne w iPhonach tak długo….?

Jeśli chcesz wesprzeć redakcję iMagazine, podoba Ci się nasza praca, to zapraszamy do iMag Weekly

dołącz

W archiwum iMag Weekly znajdziecie ponad 500 felietonów, artykułów, recenzji, opisów, przepisów oraz relacji z podróży – w sumie do przeczytania jest ponad 500 tysięcy słów. Wykupienie dostępu do niego jest „dożywotnie” (czyli tak długo jak będzie funkcjonował iMagazine) i wystarczy to zrobić raz. Nasz tygodnik był wydawany do dnia 27/01/2017.

Osoby, które miały wykupioną jakąkolwiek subskrypcję otrzymały pełny dostęp do archiwum.