iMagazine

Soundbary Samsunga wreszcie z DTS

20/06/2017, 13:10 · · · 5

Świetna wiadomość dla posiadaczy soundbarów Samsunga, a także osób rozważających ich zakup. Dwa kluczowe modele zyskały wsparcie dla dźwięku DTS. Miejmy nadzieje, że to dopiero początek i wkrótce poradzą sobie one także z innymi wariacjami tego formatu.

Samsung HW-K950 to jeden z najciekawszych soundbarów na rynku, właściwie można go nazywać kompaktowym zestawem kina domowego. Oprócz belki grającej mamy też subwoofer oraz tylne głośniki, które są bezprzewodowe. Tzn. należy je podłączyć jedynie do prądu, ale nie musimy ciągnąć przewodów przez cały pokój. Zestaw ten oferuje bardzo fajną jakość dźwięku i rewelacyjny efekt Dolby Atmos. Problem w tym, że sprzęt nie mógł być przeze mnie wcześniej rekomendowany, ponieważ nie wspierał formatu DTS. To go często spotykamy na płytach DVD i Blu-ray. W tym drugim przypadku w wariancie DTS-HD MA.

Testując ten soundbar wcześniej i próbując odtwarzać niektóre płyty zupełnie nie dawało ich się uruchomić. Dopiero po przestawieniu odtwarzacza Blu-ray na wypuszczanie już zdekodowanego dźwięku filmy się uruchamiały. Teraz dzięki dekodowaniu DTS 5.1 sytuacja się zmieni. Także w formacie DTS-HD MA zaszyta jest podstawowa ścieżka DTS, więc wszystkie filmy chodzić będą bezproblemowo. Szkoda jednak, że Samsung nie poszedł o krok dalej i nie zaoferował wsparcia właśnie dla formatów DTS-HD MA i DTS:X będącego konkurentem Dolby Atmos.

Aktualizacja oprogramowania dotknęła modele K950 i HW-K850. Teraz jest to jeden z najciekawszych zestawów dźwiękowych dla osób, które nie mogą lub nie chcą mieć pełnego zestawu kina domowego (czytaj amplituner plus zestaw głośników). Nadal nie jest to jednak najtańszy sprzęt na rynku.


Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

Dodaj komentarz

Łukasz Motyka napisał(a):

Kupiłem rok temu Yamahe YSP-5600 i musze przyznać, że to jedyny soundbar, który bije na głowę dużą część zestawów 5.1

rybak17 napisał(a):

Kosztuje 7 000zł więc się nie dziwie, znam mało osób które ma TV za tyle ;-)

Piotr napisał(a):

Powiem więcej, większość osób nawet sobie nie wyobraża, że normalny człowiek może tyle zapłacić za TV. Wyobraź sobie miny członków mojej rodziny podczas wizyty u mnie, gdy mówię, że dałem za TV 9999PLN ;)

rybak17 napisał(a):

Obecnie sam bym tyle nie wydał na TV, nawet nie mam już telewizora ;-)

wydra napisał(a):

prawda to :)

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK