iMagazine

Apple promuje wspomnienia

21/06/2017, 10:16 · · · 1

Kolejny spot Apple został poświęcony funkcji, która pojawiła się w iOS 10. The Archives to reklama pormująca Wspomnienia i iPhone’a 7. Dodatkowo firma udostępniła film instruktażowy jak korzystać ze Wspomnień w aplikacji zdjęcia.

Wspomnienia to jedna z ciekawszych nowości w zeszłorocznej aktualizacji iOS 10. Aplikacja zdjęcia zyskała wtedy wygodną wyszukiwarkę zdjęć bazującą na sztucznej inteligencji. Na przykład, gdy wpiszemy samochód pojawią się wszystkie zdjęcia z samochodem, podobnie z końmi, psami itd. Itp. Drugą ważną opcją są wspomnienia, czyli inteligentne albumy tworzone automatycznie przez Apple. Oprócz zebrania zdjęć z wybranych wydarzeń, montowany jest też automatycznie krótki film. Wiele razy otrzymałem naprawdę genialną ilustrację na przykład z ślubu siostry, czy weekendowego wyjazdu. Parę lat temu po wakacjach siadałem przed iMovie i spędzałem czasem nawet kilka dni na montażu. Dzięki wspomnieniom można mieć efektowny, zgrabny film w parę chwil. Zwłaszcza, że to co przygotuje nam iPhone możemy również podrasować. W iOS 11 funkcja ta zostanie jeszcze bardziej rozbudowana.

Zanim jednak doczekamy się aktualizacji – Apple zachęca do korzystania z tej opcji. Na YouTube pojawił się więc półtora minutowy spot reklamowy, który zapewne gości również w telewizjach w niektórych krajach, a także filmowy poradnik jak korzystać z tej funkcji. Spot The Archives stara się grać na emocjach, jest utrzymany w bardzo fajnym stylu, choć szczerze osobiście uważam, że nie ma efektu wow. Fajnym pomysłem jest sam poradnik, dobrze aby Apple wydało więcej takich poradników i być może odświeżyło aplikację porady na iOS.

1

Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
sportpoz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
sportpoz
Gość

Świetna jest ta reklama.