iMagazine

Aktualizacja iOS 11 – beta 2

22/06/2017, 17:51 · · · 4

Wczoraj wieczorem pojawiła się druga beta iOS 11. Jakie zmiany w niej znajdziemy?

Jest ich całkiem sporo. Oprócz oczywistych poprawek błędów, czy wstępnej optymalizacji, znajdziemy również rzeczy, których nie było w pierwszej becie:

 • W Ustawieniach na iPadzie, przechodząc do OgólnychWielozadaniowość mamy teraz możliwość wyłączenia pokazywania ostatnio używanych aplikacji w Docku.
 • W tej becie Apple uruchomiło tryb Nie przeszkadzać podczas jazdy. Jego konfiguracja odbywa się z poziomu UstawieńNie przeszkadzać. Sam tryb może być uruchamiany automatycznie, gdy wykryty zostanie ruch, ręcznie lub po podłączeniu do samochodu przez Bluetooth. Ponadto można ustawić automatyczną odpowiedź dla osób, które będą chciały się z nami w trakcie jazdy skontaktować; jak również grupę osób, do których ta wiadomość ma być wysłana.
 • Działanie Centrum powiadomień można teraz wyłączyć we wskazanych miejscach. Poza tym działa już przełącznik Bluetooth.
 • W UstawieniachSafariZaawansowane znajdziemy nowe menu – Experimental Features z różnymi opcjami do wyboru.
 • Zamiast opcji Dodaj do iCloud Drive w widoku Extensions mamy teraz opcję Zapisz w Plikach. Po jej wybraniu pojawi się okno, w którym będziemy mogli wskazać miejsce zapisu danego pliku na dysku iCloud.
 • Dodano także nową animację przy włączaniu Centrum powiadomień, która rozmazuje wysuwane okno do momentu jego całkowitego pokazania.

Oczywiście razem z nowościami i poprawkami doszły nowe błędy. O części z nich Apple również wspomina:

 • Najpoważniejszym jest wykonywanie połączenia SOS mimo jego przerwania, dlatego lepiej nie testować teraz tej opcji.
 • Pierwszy raz Apple podało też problemy, które dotyczą aplikacji trzecich, np.:
  • aplikacja Tweetbot może nie być w stanie publikować ostatnio dodanego zdjęcia;
  • aplikacja VSCO może pokazywać błąd podczas próby importu nowych zdjęć;
  • aplikacje jak Square Cash lub Citi Mobile mogą się wywalać zaraz po uruchomieniu;
  • Airplay może nie działać ze wszystkimi aplikacjami.

Przypomnijmy, że jak na razie iOS 11 jest dostępny tylko dla deweloperów, ale Apple zapowiedziało, że pod koniec czerwca udostępni pierwszą publiczną wersję beta.


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

TGrzegorz napisał(a):

A naprawili 3D touch ?

Maciej Skrzypczak napisał(a):

Jeśli chodzi o możliwość przełączania aplikacji za pomocą 3D Touch, to niestety nie… :(

TGrzegorz napisał(a):

Szkoda :(
dzięki za info.

januszp napisał(a):

Na iPadzie pro 10.5 ogólnie dobrze, bateria super , centrum sterowania dobrze w stosunku do 1 bety, nie działa zapisywanie PDF w plikach , Apple Pencil nie działa w mailach, jak na 2 betę bardzo przyzwoicie

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK