iMagazine

Jak wrócić z iOS 11 do iOS 10?

29/06/2017, 18:48 · · · 6

Dwa dni temu pisałem, jak można zainstalować publiczną betę iOS 11. Ponieważ system ten jest jeszcze w fazie testowej, ma wiele błędów i zapewne część z Was postanowi wrócić do poprzedniej wersji.

Chyba po raz pierwszy Apple opublikowało poradnik dla konkretnie tego tematu – jak wrócić z iOS 11 do iOS 10.

Z poradnika dowiadujemy się na początku, że powrót możliwy jest jedynie do wersji 10.3.3 (czyli ostatniej w wersji beta, ale nie wcześniejszych). Następnie podano sześć kroków:

  1. Upewniamy się, że mamy zainstalowaną najnowszą wersję iTunes.
  2. Pobieramy odpowiedni obraz iOS 10.3.3 beta dla naszego iUrządzenia z jednego z trzech programów: Apple Developer Program, Apple Beta Software Program lub AppleSeed Software Customer Seeding.
  3. Podłączamy iUrządzenie do komputera i wywołujemy tryb przywracania:
    • Dla iPhone’ów 6s i starszych, iPadów lub iPoda touch należy wcisnąć i przytrzymać jednocześnie przycisk Home i Sleep/Wake. Trzymamy je dopóki nie pokaże się ekran przywracania (w międzyczasie urządzenie się zrestartuje).
    • Dla iPhone’ów u należy przytrzymać jednocześnie przyciski Sleep/Wake oraz przycisk zmniejszenia natężenia dźwięku. Następnie czekamy aż pojawi się ekran przywracania, jak w przypadku powyżej.
  4. Kiedy na ekranie monitora pojawi się monit, klikamy przycisk Przywróć z wciśniętym klawiszem Alt (na Macu) lub Shift (na PC).
  5. W oknie dialogowym wskazujemy obraz pobranej wcześniej bety iOS i wybieramy przycisk Przywróć. Spowoduje to wyczyszczenie naszego iUrządzenia i wgranie iOS 10.
  6. Możliwe, że pojawi się również monit o podanie hasła Apple ID, by wyłączyć blokadę aktywacji.

Po ukończeniu procesu przywracania możemy przywrócić jego zawartość z wcześniej robionej kopii zapasowej (ze wcześniejszej wersji iOS, nie iOS 11) lub konfigurujemy urządzenie jako nowe.

źródłoWsparcie Apple


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

januszp napisał(a):

Podeslijcie proszę link do pobrania 10.3.3

Dawid napisał(a):

Mozna by zakładać ze jak ktoś decyduje się testować nowe oprogramowanie w wersji beta to posiada umiejetność korzystania w Google. Wybacz za ten nie miły ton ale to dla mnie totalna abstrakcja. Ludzie instalują te wersje dla zabawy a nie z myślą poważnego testowania i wysyłania raportów do Apple, czego celem jest publiczna beta by zebrać jak najwiecej uwag.

Proszę: https://ipsw.me/otas/10.3.3

januszp napisał(a):

Stary , nie rozumiesz problemu , ja testuje bety od wersji iOS 5 i wiem do czego służą i jak się je obsługuje, wczoraj zwiesił mi się iPhone totalnie , nawet tryb awaryjny się wywalał a Google nie jest dla mnie miejsce do szukania jakiś lewych plików do pobrania, rozwiązałem sobie problem tak jak należy a nie dzięki dr Google

Piotr napisał(a):

Przecież ta strona podaje linki do serwerów Apple. Czasami wystarczy sprawdzić, zanim zaczniemy siać panikę.

Alfer napisał(a):

Dlaczego pozwalają wrócić tylko do wersji beta?

Łukasz napisał(a):

warto zainstalować?

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK