iMagazine

Jak wrócić z iOS 11 do iOS 10?

29/06/2017, 18:48 · · · 6

Dwa dni temu pisałem, jak można zainstalować publiczną betę iOS 11. Ponieważ system ten jest jeszcze w fazie testowej, ma wiele błędów i zapewne część z Was postanowi wrócić do poprzedniej wersji.

Chyba po raz pierwszy Apple opublikowało poradnik dla konkretnie tego tematu – jak wrócić z iOS 11 do iOS 10.

Z poradnika dowiadujemy się na początku, że powrót możliwy jest jedynie do wersji 10.3.3 (czyli ostatniej w wersji beta, ale nie wcześniejszych). Następnie podano sześć kroków:

  1. Upewniamy się, że mamy zainstalowaną najnowszą wersję iTunes.
  2. Pobieramy odpowiedni obraz iOS 10.3.3 beta dla naszego iUrządzenia z jednego z trzech programów: Apple Developer Program, Apple Beta Software Program lub AppleSeed Software Customer Seeding.
  3. Podłączamy iUrządzenie do komputera i wywołujemy tryb przywracania:
    • Dla iPhone’ów 6s i starszych, iPadów lub iPoda touch należy wcisnąć i przytrzymać jednocześnie przycisk Home i Sleep/Wake. Trzymamy je dopóki nie pokaże się ekran przywracania (w międzyczasie urządzenie się zrestartuje).
    • Dla iPhone’ów u należy przytrzymać jednocześnie przyciski Sleep/Wake oraz przycisk zmniejszenia natężenia dźwięku. Następnie czekamy aż pojawi się ekran przywracania, jak w przypadku powyżej.
  4. Kiedy na ekranie monitora pojawi się monit, klikamy przycisk Przywróć z wciśniętym klawiszem Alt (na Macu) lub Shift (na PC).
  5. W oknie dialogowym wskazujemy obraz pobranej wcześniej bety iOS i wybieramy przycisk Przywróć. Spowoduje to wyczyszczenie naszego iUrządzenia i wgranie iOS 10.
  6. Możliwe, że pojawi się również monit o podanie hasła Apple ID, by wyłączyć blokadę aktywacji.

Po ukończeniu procesu przywracania możemy przywrócić jego zawartość z wcześniej robionej kopii zapasowej (ze wcześniejszej wersji iOS, nie iOS 11) lub konfigurujemy urządzenie jako nowe.

źródłoWsparcie Apple

6

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


6
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
ŁukaszAlferPiotrDawidjanuszp Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
januszp
Gość
januszp

Podeslijcie proszę link do pobrania 10.3.3

Dawid
Gość
Dawid

Mozna by zakładać ze jak ktoś decyduje się testować nowe oprogramowanie w wersji beta to posiada umiejetność korzystania w Google. Wybacz za ten nie miły ton ale to dla mnie totalna abstrakcja. Ludzie instalują te wersje dla zabawy a nie z myślą poważnego testowania i wysyłania raportów do Apple, czego celem jest publiczna beta by zebrać jak najwiecej uwag.

Proszę: https://ipsw.me/otas/10.3.3

januszp
Gość
januszp

Stary , nie rozumiesz problemu , ja testuje bety od wersji iOS 5 i wiem do czego służą i jak się je obsługuje, wczoraj zwiesił mi się iPhone totalnie , nawet tryb awaryjny się wywalał a Google nie jest dla mnie miejsce do szukania jakiś lewych plików do pobrania, rozwiązałem sobie problem tak jak należy a nie dzięki dr Google

Piotr
Gość
Piotr

Przecież ta strona podaje linki do serwerów Apple. Czasami wystarczy sprawdzić, zanim zaczniemy siać panikę.

Alfer
Gość
Alfer

Dlaczego pozwalają wrócić tylko do wersji beta?

Łukasz
Gość
Łukasz

warto zainstalować?