iMagazine

Jak dobrze brzmieć podczas nagrywania podcastu

03/07/2017, 12:23 · · · 7

Collin Donnell napisał kilka słów o tym, jak dobrze przygotować się do podcastowania…

If you read this blog, you know that I do a weekly interview podcast called The Run Loop. The show (generally) has remote guests with different audio setups and level of comfort in front of a microphone, so I wanted to write a short tutorial I could send to future guests to prepare them to be on the show and get the best audio quality. I then realized it made a lot more sense to make that a blog post so that other people could use it as a resource as well. So, here it is. Following this should help anyone sound good on a podcast regardless of previous experience.

Wielu z Was pyta mnie o to jak przygotować się do podcastowania i jak dobrze brzmieć, również jako gość. Collin ma kilka dobrych i prostych porad, które warto przeczytać.

Jeśli planujecie być gdzieś gościem, to polecam jakikolwiek headset, na przykład dla graczy lub do Skype’a – to lepsze niż korzystanie ze słuchawek z mikrofonem dostarczonych ze smartfonem. Te ostatnie jednak są lepsze niż korzystanie ze wbudowanego w komputer mikrofonu. Ciężko mi też polecić webcamy. Jeśli nie macie nic, to chyba najlepiej zainstalować Skype’a na smartfonie i rozmawiać przez niego tak, jakbyście prowadzili zwykłą rozmowę telefoniczną (chociaż to w wielu przypadkach zależy od samego smartfona i jakości jego algorytmów wyciszania szumów oraz jego mikrofonów).

Bardziej zaawansowane porady, wymagające lepszego sprzętu, znajdziecie u Collina na blogu.


Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dodaj komentarz

Robert Rodziewicz napisał(a):

Bose QC35 – żona nie odróżnia jak do niej dzwonię czy rozmawiam przed słuchawki czy normalnie trzymając telefon 👍😎

Moridin napisał(a):

W podcaście będzie słychać, ale pewnie znacznie lepiej niż w przypadku EarPods.

Robert Rodziewicz napisał(a):

Pomyślałem o przenośnym zestawie 😊 Jak stacjonarny to mikrofon USB Blue Yeti – pojemnościowy.

Daniel Cisek napisał(a):

Skoro mowa o podkaście to zechcę wspomieć o Nadgryzionych. Wypadałoby zrobić dokładniej w szczegółach odcinek tylko o hackintosh np. z specem iStig, rozmowy z Norbertem Całą też są interesujące. Wiele dość osób buduje i testuje hachintosh. Odcinek może też być także o APFS oraz High Sierra, zaś też byłby ciekawy i o iOS 11, Jailbreak.

Moridin napisał(a):

IStig niestety nie chce brać udziału. 🙂

Buthimild napisał(a):

@Moridin:disqus A czy dałoby się żeby każdy z uczestników podcastu nagrał swój dźwięk „lokalnie”? Nie od dziś wiadomo, że Skype masakruje jakość. Czy byłby jakiś problem żeby skleić takie nagrania?

Moridin napisał(a):

Da się. Długo się to potem składa, ale staramy się tak robić. Ponad połowa Nadgryzionych jest tak właśnie złożona.