iMagazine

Jak dobrze brzmieć podczas nagrywania podcastu

03/07/2017, 12:23 · · · 7

Collin Donnell napisał kilka słów o tym, jak dobrze przygotować się do podcastowania…

If you read this blog, you know that I do a weekly interview podcast called The Run Loop. The show (generally) has remote guests with different audio setups and level of comfort in front of a microphone, so I wanted to write a short tutorial I could send to future guests to prepare them to be on the show and get the best audio quality. I then realized it made a lot more sense to make that a blog post so that other people could use it as a resource as well. So, here it is. Following this should help anyone sound good on a podcast regardless of previous experience.

Wielu z Was pyta mnie o to jak przygotować się do podcastowania i jak dobrze brzmieć, również jako gość. Collin ma kilka dobrych i prostych porad, które warto przeczytać.

Jeśli planujecie być gdzieś gościem, to polecam jakikolwiek headset, na przykład dla graczy lub do Skype’a – to lepsze niż korzystanie ze słuchawek z mikrofonem dostarczonych ze smartfonem. Te ostatnie jednak są lepsze niż korzystanie ze wbudowanego w komputer mikrofonu. Ciężko mi też polecić webcamy. Jeśli nie macie nic, to chyba najlepiej zainstalować Skype’a na smartfonie i rozmawiać przez niego tak, jakbyście prowadzili zwykłą rozmowę telefoniczną (chociaż to w wielu przypadkach zależy od samego smartfona i jakości jego algorytmów wyciszania szumów oraz jego mikrofonów).

Bardziej zaawansowane porady, wymagające lepszego sprzętu, znajdziecie u Collina na blogu.

7

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki, mechaniczne klawiatury i zwinne samochody.


7
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
ButhimildDaniel CisekMoridinRobert Rodziewicz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Robert Rodziewicz
Gość

Bose QC35 – żona nie odróżnia jak do niej dzwonię czy rozmawiam przed słuchawki czy normalnie trzymając telefon 👍😎

Moridin
Gość

W podcaście będzie słychać, ale pewnie znacznie lepiej niż w przypadku EarPods.

Robert Rodziewicz
Gość

Pomyślałem o przenośnym zestawie 😊 Jak stacjonarny to mikrofon USB Blue Yeti – pojemnościowy.

Daniel Cisek
Gość
Daniel Cisek

Skoro mowa o podkaście to zechcę wspomieć o Nadgryzionych. Wypadałoby zrobić dokładniej w szczegółach odcinek tylko o hackintosh np. z specem iStig, rozmowy z Norbertem Całą też są interesujące. Wiele dość osób buduje i testuje hachintosh. Odcinek może też być także o APFS oraz High Sierra, zaś też byłby ciekawy i o iOS 11, Jailbreak.

Moridin
Gość

IStig niestety nie chce brać udziału. 🙂

Buthimild
Gość
Buthimild

@Moridin:disqus A czy dałoby się żeby każdy z uczestników podcastu nagrał swój dźwięk „lokalnie”? Nie od dziś wiadomo, że Skype masakruje jakość. Czy byłby jakiś problem żeby skleić takie nagrania?

Moridin
Gość

Da się. Długo się to potem składa, ale staramy się tak robić. Ponad połowa Nadgryzionych jest tak właśnie złożona.