iMagazine

Trzech pracowników Apple dołączyło do społeczności projektu WebVR

06/07/2017, 20:45 · · · 0

Jak ważna dla Apple jest wirtualna rzeczywistość mogliśmy zobaczyć na tegorocznym WWDC. I nie skończyło się tylko na tym.

Projekt WebVR zakłada umożliwienie korzystania z dobrodziejstw wirtualnej rzeczywistości bez względu na używany sprzęt, a zamiast tego używać po prostu przeglądarek.

Ostatnio do tej społeczności dołączyła trójka pracowników Apple:

  • Brandel Zachernuk,
  • David Singer,
  • Dean Jackson.

W grupie tej znajdowali się już przedstawiciele innych gigantów: Google, Microsoftu, czy Facebooka. Poza tym projekt WebVR ma teraz wsparcie osobowe wszystkich głównych przeglądarek: Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge, a teraz Safari.

Można się więc spodziewać, że w niedalekiej przyszłości w kolejnych wydaniach Safari Technology Preview pojawią się funkcje wspierające WebVR.

Źródło Macrumors


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK