iMagazine

Transmit 5 dla Mac od Panic

19/07/2017, 09:15 · · · 7

Siedem lat minęło od daty premiery Transmit 4 i dzisiaj mamy święto dla tych, którzy czekali na uaktualnienie – Panic wydał Transmit 5 ze sporą liczbą nowości i poprawek.

Nowy Transmit 5 wspiera Panic Sync, więc możecie synchronizować swoje loginy z Transmit iOS, Coda i Coda iOS. Wspiera też dziesięć kolejnych chmur, w tym Backblaze B2, Box, Google Drive, DreamObjects, Dropbox, Microsoft Azure czy Rackspace Cloud Files. Jest oczywiście wsparcie dla FTP, SFTP, WebDAV i S3. Skoro jesteśmy w temacie synchronizacji, to podpowiem jeszcze, że Transmit 5 wspiera nie tylko synchronizowanie struktur plików pomiędzy źródłem lokalnym, a zdalnym, ale również pomiędzy dwoma lokalnymi i dwoma zdalnymi, co powinno mi zdecydowanie ułatwić życie.

Panic przebudowało też cały silnik programu, który teraz lepiej wspiera wielowątkowość, dzięki czemu jest do 16 razy szybszy. Czekałem też na wbudowaną funkcję, umożliwiającą zmianę nazw wielu plików jednocześnie – dodali.

Nowości jest znacznie więcej i opiszę je w swoim czasie, ale jest kilka innych kwestii, na które chciałbym zwrócić uwagę…

  • Transmit 5 nie będzie dostępny w Mac App Store.
  • Dostępny jest 7-dniowy trial.
  • Cena wynosi 35 USD przez najbliższy tydzień, potem wzrośnie do 45 USD. Nie ma ceny upgrade’owej dla posiadaczy Transmit 4 (bo minęło 7 lat). Ale…
  • Jeśli kupiliście Transmit 4 dla Mac w tym roku, po 1 czerwca, to skorzystajcie z tego narzędzia – dostaniecie lepszą cenę.

Transmit 5 – Mac – 35 USD


Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dodaj komentarz

nayma.pl napisał(a):

Ja kupiłem już licencję, korzystałem zresztą z bety od samego początku i aplikacja rzeczywiście działa i wygląda dużo lepiej. Szkoda tylko, że nie ma jakiejś drobnej zniżki dla posiadaczy Transmit 4. 35 dolców niby nie dużo ale uważam że dla posiadaczy 4 wersji cena powinna być w granicy 25 dolarów. To nie jest nie wiadomo jak duża zmiana żeby płacić aż tyle. Dla mnie na duży plus łatwe i sprawne korzystanie z kluczy publicznych zamiast haseł do SFTP, łatwe korzystanie z kont Dropbox czy Google Drive. Definitywnie wygląd aplikacji jest sporo przyjemniejszy dla oka. Na plus tez lepsze transfery i Panic Sync który może sie przydać, choć z Coda 2 nie korzystam już od dłuższego czasu na rzecz SublimeText 3.

Adam napisał(a):

Nawet nie wiedziałem, że taki program istnieje! Bajka sama w sobie z dostępem do dokumentów i plików w chmurze! Fajna! Dzięki za info!

lconer napisał(a):

Poza Panic Sync sa duze roznice miedzy Transmitem a ForkLiftem?
Jest sens sie przenosic jesli nie korzystam z Cody?

Moridin napisał(a):

Masz trial. Sprawdź sobie sam. Może mieć sens.

Kamil Pieśniewski napisał(a):

To zależy. Ja używałem Transmita w wczesnej wersji 4.1. Nie dawno przeszedłem na ramową wersje ForkLifta a App Store. Do wysyłania plików dla klientów na FTP lub zarządzaniem plikami na serwerze www styka. No i za darmo.

JakubM napisał(a):

Będzie to altrnatywa do standardowej integracji z Dropboxem czy Google Drive??

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK