iMagazine

Note 8 już 23 sierpnia

21/07/2017, 10:36 · · · 1

Za nieco ponad miesiąc Samsung pokaże swój najnowszy smartfon. Kolejny Unpacked będzie miał miejsce znów w Nowym Jorku. Wszystko wskazuje na to, że będzie to Note 8. Telefon, który może okazać się genialny, ale zadanie przed koreańskim producentem jest naprawdę trudne.

W zeszłym roku premiera Note 7 była dużym wydarzeniem, telefon zrobił olbrzymie wrażenie. Samsung jeszcze marketingowo porzucił ciąg numeracji, formalnie była to 6 generacja Note’a. Parę tygodni po premierze, gdy sprzęt trafił do użytkowników rozpętało się istne piekło. Okazał się, że Note 7 przegrzewa się do tego stopnia, że może się zapalić i rzeczywiście tak zdarzyło się w kilku przypadkach. Sytuacja stała się tragiczna, sprzęt masowo został wycofywany z rynku i naprawiany, ale i to nie przyniosło efektów. Dalej Note 7 sprawiał kłopoty. Telefon, który miał być hitem stał się koszmarem firmy. Do dziś na lotniskach pojawiają się informacje o zakazie wnoszenia na pokład samolotu tego feralnego modelu.

Totalną klęskę Koreańczycy szybko odrobili. Premiera Galaxy S8 się nieco opóźniła, ale zaprezentowano dopracowany telefon, który stał się obiektem pożądania wielu użytkowników. Wedle zapewnień producenta wciąż cieszy się on niesłabnącą popularnością. Galaxy S8 debiutował na rynku z gigantyczną premierą, dziennikarze otrzymali wersje testowe w bardzo dużych ilościach. Do tego lawina akcji marketingowych. Skutkiem tych działań jest praktycznie puszczenie w niepamięć wydarzeń sprzed roku.

Już 23 sierpnia odbędzie się prezentacja kolejnego modelu. Prawdopodobnie jego nazwa to będzie Galaxy Note 8. Firma więc nie zatopi serii Note po blamażu i powróci w dobrym stylu. Będzie to wymagało znów potężnej armaty PRowo-Marketingowej, ale prawdopodobnie uda się osiągnąć sukces.

Note 8 budzi moją olbrzymią ciekawość. Premiera odbędzie się tuż przed targami IFA na których firma też będzie pewnie pokazywać inne nowości. Chwile później powinniśmy też być świadkami konferencji Apple i premiery iPhone’a, który też może mieć 8 w nazwie (choć nie koniecznie). Jesień na rynku technologii zapowiada się naprawdę ciekawie, choć jeśli chodzi o Samsunga, najbardziej wyczekuje polskiej premiery telewizorów Frame. Niestety na razie brak szczegółów na ten temat.


Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

Dodaj komentarz

Wybuchowy Mieszko napisał(a):

Z pewnością wyciągnęli wnioski po ostatniej porażce więc obstawiam, że ten model będzie wielkim sukcesem.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK