iMagazine

Jedną z funkcji wspomagających AR w nowym iPhone 8 może być laserowy AF

24/07/2017, 08:58 · · · 2

Rocznicowy iPhone, którego powinniśmy zobaczyć za kilka miesięcy, według wcześniejszych plotek, ma posiadać „czujniki i funkcje” wspomagające rozszerzoną rzeczywistość i ułatwić deweloperom życie przy korzystaniu z ARKit, dzięki czemu użytkownicy też zobaczą tego lepsze efekty. Jednym z nich może być laserowy autofocus.

Mark Sullivan z Fast Company donosi, że laserowy AF pojawi się w iPhonie 8/Pro/Edition, który ma pojawić się obok odświeżonego 7S i 7S Plus. Będzie wspomagał nie tylko Focus Pixels (detekcja fazy) przy robieniu zdjęć, ale również w trzech wymiarach liczył głębokość widzianego obrazu i obiektów w nim zawartych. Mark zwraca uwagę na to, że Ming Chi-Kuo przewiduje, że ten system trafi również do przedniego aparatu, ale jego źródło mówi o tylnym, dzięki czemu precyzja pomiaru będzie miała duży wpływ na obiekty widziane w rozszerzonej rzeczywistości.

Lasery są już od dawna wykorzystywane w smartfonach do łapania autofocusu i jak to zwykle bywa, są lepsze i gorsze rozwiązania. System pojawił się w takich telefonach jak LG G3/G4/G5, OnePlus 2, Sony Xperia XZ i innych. Laser generalnie sprawniej łapie ostrość obiektów znajdujących się w pobliżu aparatu, ale gorzej radzi sobie np. z krajobrazem. Dlatego takie smartfony jak Google Pixel korzystają z obu technologii – laserów i detekcji fazy – równocześnie.

2

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
MoridinMirek Kosciółko Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mirek Kosciółko
Gość
Mirek Kosciółko

Kurcze mam mieszane uczucia odnośnie przyszłego iPhone 8. Wszyscy oczekują że smartfon będzie AMAZING i czymś nas zaskoczy. Na początku tego roku w plotkach telefon miał mieć bezprzewodowe ładowanie – w dokładnym słowa znaczeniu, póżniej miał mieć Touch ID wbudowane w wyświetlacz – to już zapowiadało się ciekawie a teraz z miesiąca na miesiąc dowiadujemy się że no sory ale technologia nie jest na tyle rozwinięta aby telefon mógł się ładować bezprzewodowo ( przy niewielkiej stracie energii podczas przesyłu ) i tak samo z Touch ID. Najgorzej obawiam się że w końcu nadejdzie taki czas kiedy będę musiał się przenieść na robota 😭 a niestety on nie wspiera integracji z innymi urządzeniami z logo jabłka.

Moridin
Gość

Nie Ty jeden!