iMagazine

News o iPodach Nano i Shuffle … ostatni

27/07/2017, 20:35 · · · 19

Gdy już myślałem, że nie będę pisał więcej o iPodach, Apple robi mi niespodziankę. Niestety niezbyt miłą. Z oferty sklepu online zniknęły dziś iPody Shuffle oraz Nano i tym samym podzielają los iPoda Classic, który został wycofany ze sprzedaży prawie trzy lata temu. Nano i Shuffle będzie można jeszcze kupić w sklepach stacjonarnych, ale z nich też niedługo znikną, więc jeśli chcecie jakiś kupić na pamiątkę, to jest to ostatni moment.

Tym samym zakończyły swoje życie dwie linie klasycznych iPodów, które swój początek miały w 2005 roku. To smutny dzień, ale musiało do tego dojść. Apple muzykę sprzedaje głównie jako usługę Apple Music, a żaden z tych iPodów nie miał wsparcia dla Apple Music. Wcale się nie zdziwię, gdy w bardzo niedługim czasie zniknie możliwość zakupu piosenek w iTunes Store i zostanie tylko Apple Music.

Jednak to jeszcze niedefinitywny koniec iPodów. Ciągle możemy kupić iPoda Touch, który nawet doczekał się aktualizacji. Zniknęła wersja 16GB i w jej miejsce pojawiła się 32GB we wcześniejszej cenie 990,00 zł. To samo się stało z wersją 64GB, którą zastąpiła 128GB w starej cenie 1490,00 zł. Czyli iPod żyje. Pytanie, jak długo?

PS. Moja kolekcja chyba zyskała na wartości, a klasyczny iPod będzie tylko zyskiwał coraz więcej kultowości. 


Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala

Dodaj komentarz

Jacek Kosiński napisał(a):

Faktycznie smutny news. Liczyłem że zrobią jakiś update do shuffle którego moznaby załadować muzyka offline. Tak jak teraz można na iPhone pobrać albumy z apple music. A tu dupą…

Kartusa napisał(a):

Smutna wiadomość. Jeszcze się łudziłem na edycję rocznicową Classica (dysk flash + kółeczko + bluetooth + wifi +  music).

Kamil Pietruk napisał(a):

Ja bym powiedział że w końcu usunęli, po co iPody w dobie iPhone i Apple Watch’a? Zawsze się dziwiłem po co trzymają jeszcze te urządzenia i w końcu je usunęli.

Norbert Cała napisał(a):

uważam, że ciągle jest miejsce dla odtwarzacza muzyki i tylko muzyki

Kamil Pietruk napisał(a):

Bo? Jakieś argumenty?

Jacek Kosiński napisał(a):

Bo mały. Bo można słuchać muzyki nie rozladowujac telefonu. Bo mniejszy żal jak się zgubi lub utopi.

rybak17 napisał(a):

Masz to w Apple Watch, który się nie utopi i jest przypięty na pasku.

Jacek Kosiński napisał(a):

… i jest 10x droższy i tez raczej nie uciągnie kilkunastu godzin odtwarzania muzyki

rybak17 napisał(a):

Nie 10 tylko 7x a Apple to bez znaczenia.

Tomasz Borawski napisał(a):

Nano jest znacznie wygodniejszy od Watcha. Jest płaski, dłużej odtwarza muzykę, nie trzeba pilnować ciągłego dołądowywania, jest tani. Mam 6 generację i śmiało mogę stwierdzić, że do codziennego, prostego odtwarzania jest znacznie lepszy do telefonu czy Watcha. Można do niego podłączyć zwykłe słuchawki bez BT. Ma to znaczenie np. przy dłuższych wypadach rowerowych. Słuchawki BT wytrzymują ok. 2-3 godzin ciągłego słuchania. Nano potrafi kilkanaście. Poza tym nie chcę sobie smażyć mózgu kolejnymi falami. Nano w plastikowym mundurku wytrzymuje brutalne traktowanie. Watcha po prosu bałbym się tak potraktować. Reasumując: jeśli nie potrzeba jakichś bajerów za to zależy na zwykłym, długotrwałym i bezproblemowym słuchaniu, bez ciągłych zabaw, konfiguracji, ładowania – iPod nano jest świetny. Wrzucam do kieszeni plecaka owiniętego słuchawkami i zawsze mogę na niego liczyć.

Dave napisał(a):

Co za bzdura, że słuchawki BT wytrzymują 2-3 godziny!

Plantronics BackBeat Fit bez problemu działają 8-12 godzin przy ciągłym słuchaniu muzyki na Iphone SE.

ps. Na rowerze bezpieczniej jest jeździć ze słuchawkami BT a co do fal radiowych to pragnę zauważyć, że w XXI wieku wokół każdego człowieka jest GSM/ telewizja DVBT/ radiolinie/ internet bezprzewodowy więc.. bluetooth na głowie to pikuś.

sportpoz napisał(a):

Powiem tak: sprzęt, na który zawsze patrzyłem z serduszkami w oczach. iPody to było coś. Zawsze chciałem to mieć – nigdy nie kupiłem. Szkoda, ale… Świat się zmienia…

Łukasz Stanek napisał(a):

A ja bym z chęcią kupił Classica z Lightning i obsługą Spotify / Apple Music.

Kartusa napisał(a):

Amen

Buthimild napisał(a):

Ogromna szkoda… Liczyłem na jakąś aktualizację. Miałem w planach wymianę swojego leciwego iPoda nano 6. generacji…

Daniel Ogiela napisał(a):

w takim razie szybko kupuję ostatniego Shuffle

matipl napisał(a):

:( Po prostu buraki! Od tak, szufelkę…. ;-(

Sebastian Bagiński napisał(a):

Szkoda! mam ipoda nano na siłownię, nie wyobrażam sobie lepszego sprzętu muzycznego, który jest tak mały i wytrzymuje naprawdę długo na baterii.

Akurat niedawno spadł mi i już nic nie podłączę przez jacka, został tylko BT :)

Trzeba zakupić nowego, cóż już nie zdążę zrobić tego w AOS.

Lokinpl napisał(a):

Kupować, kupować, kupować! Zaraz podrożeją na wolnym rynku!

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK