iMagazine

Listonic dostępny na Samsung Gear S3

28/07/2017, 16:22 · · · 4

Mobilna lista zakupów Listonic zawitała na smartwatcha, a dokładniej na Samsung Gear S3. Koreański zegarek można podpiąć pod iOS. Jest to też kolejny etap w rozwoju tej polskiej (łódzkiej) aplikacji.

Aplikacji Listonic kibicuje od samego początku, po pierwsze dlatego, że jest rodzima (i to łódzka), po drugie, ponieważ jest świetnie wykonana i stale rozwijana, po trzecie, ponieważ miałem okazję poznać twórców i zdecydowanie wiem co robią i jak bardzo pozytywnie są zakręceni na punkcie swojego produktu. Dla mnie to jest przykład takiego prawdziwego startupu ze swoimi sukcesami, z paroma zmianami strategii oraz mocnym zaangażowaniem w całe środowisko. Dlatego teraz gratuluje im uruchomienia aplikacji na kolejnej platformie i krótko relacjonuje co zrobił Listonic.

Aplikacja Listonic została wydana na Samsung Gear S3. Listonic był już obecny na pierwszej generacji zegarków Samsunga, ale nie wyglądało i nie działało to tak dobrze jak teraz. W tej chwili na tym smartwatchu mamy naprawdę przyjemny interfejs. Możemy odznaczać zakupione produkty, przeglądać listę zakupów, a także dodawać nowe za pomocą. Wszystko to synchronizuje się z naszym kontem Listonic, a co za tym idzie aplikacją na iPhonie.

Szkoda, że nie ma wersji na Apple Watch, ale wiem, że ekipa pracuje nad odświeżeniem wersji na iOS. Przy czym, gdy wchodził nowy design w iOS 7 to Listonic starał się przygotować odświeżony interfejs na dzień premiery nowej wersji systemu. Ostatnio aplikację udało się przetłumaczyć na kilkanaście języków i podobija ona już Google Play i App Store w kolejnych krajach. Pewnym sukcesem jest też ekspozycja Listonica na stronie produktowej Gear S3 Frontier.

Czemu Listonic, a nie notatki? Przede wszystkim aplikacja jest stworzona stricte z myślą o zakupach. Umożliwia szybkie czyszczenie list i powtarzanie zakupów w przyszłości. Rozpoznaje dodane pozycje i przypisuje im odpowiednie kategorie i tematyczne ikonki. W aplikacji znajdziemy też ciekawe wskazówki odnośnie różnych artykułów, przede wszystkim spożywczych. Listy możemy współdzielić z innymi użutkownikami.

Sam wciąż czekam na więcej tego typu użytecznych aplikacji na smartwatche. Mój AW1 leży w szufladzie i wykorzystuje go okazjonalnie. Na co dzień zdecydowanie bardziej wolę klasyczny zegarek – niestety Apple Watch w żaden sposób nie ułatwia mi życia, choć są w naszej redakcji osoby, które mają zupełnie inną ocenę inteligentnych zegarków1.

  1. Owszem, są. Podpisano: Wojtek.
4

Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Adalbert FreemanHenryk ŁangowskiCezary Piekacz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Cezary Piekacz
Gość

Notatki się nie nadają do trzymania listy zakupów, ale Przypomnienia już jak najbardziej. Można robić kilka list, udostępniać innym użytkownikom, wszystko się na bieżąco synchronizuje.

Henryk Łangowski
Gość
Henryk Łangowski

Co to za tarcza?

Adalbert Freeman
Gość
Adalbert Freeman

Dlatego ja używam Samsunga s3 frontier :) jako chyba jedyny w redakcji :)

Adalbert Freeman
Gość
Adalbert Freeman

świetna ta lista i co najważniejsze nie jest ograniczona do jednej platformy