iMagazine

Listonic dostępny na Samsung Gear S3

28/07/2017, 16:22 · · · 4

Mobilna lista zakupów Listonic zawitała na smartwatcha, a dokładniej na Samsung Gear S3. Koreański zegarek można podpiąć pod iOS. Jest to też kolejny etap w rozwoju tej polskiej (łódzkiej) aplikacji.

Aplikacji Listonic kibicuje od samego początku, po pierwsze dlatego, że jest rodzima (i to łódzka), po drugie, ponieważ jest świetnie wykonana i stale rozwijana, po trzecie, ponieważ miałem okazję poznać twórców i zdecydowanie wiem co robią i jak bardzo pozytywnie są zakręceni na punkcie swojego produktu. Dla mnie to jest przykład takiego prawdziwego startupu ze swoimi sukcesami, z paroma zmianami strategii oraz mocnym zaangażowaniem w całe środowisko. Dlatego teraz gratuluje im uruchomienia aplikacji na kolejnej platformie i krótko relacjonuje co zrobił Listonic.

Aplikacja Listonic została wydana na Samsung Gear S3. Listonic był już obecny na pierwszej generacji zegarków Samsunga, ale nie wyglądało i nie działało to tak dobrze jak teraz. W tej chwili na tym smartwatchu mamy naprawdę przyjemny interfejs. Możemy odznaczać zakupione produkty, przeglądać listę zakupów, a także dodawać nowe za pomocą. Wszystko to synchronizuje się z naszym kontem Listonic, a co za tym idzie aplikacją na iPhonie.

Szkoda, że nie ma wersji na Apple Watch, ale wiem, że ekipa pracuje nad odświeżeniem wersji na iOS. Przy czym, gdy wchodził nowy design w iOS 7 to Listonic starał się przygotować odświeżony interfejs na dzień premiery nowej wersji systemu. Ostatnio aplikację udało się przetłumaczyć na kilkanaście języków i podobija ona już Google Play i App Store w kolejnych krajach. Pewnym sukcesem jest też ekspozycja Listonica na stronie produktowej Gear S3 Frontier.

Czemu Listonic, a nie notatki? Przede wszystkim aplikacja jest stworzona stricte z myślą o zakupach. Umożliwia szybkie czyszczenie list i powtarzanie zakupów w przyszłości. Rozpoznaje dodane pozycje i przypisuje im odpowiednie kategorie i tematyczne ikonki. W aplikacji znajdziemy też ciekawe wskazówki odnośnie różnych artykułów, przede wszystkim spożywczych. Listy możemy współdzielić z innymi użutkownikami.

Sam wciąż czekam na więcej tego typu użytecznych aplikacji na smartwatche. Mój AW1 leży w szufladzie i wykorzystuje go okazjonalnie. Na co dzień zdecydowanie bardziej wolę klasyczny zegarek – niestety Apple Watch w żaden sposób nie ułatwia mi życia, choć są w naszej redakcji osoby, które mają zupełnie inną ocenę inteligentnych zegarków1.

  1. Owszem, są. Podpisano: Wojtek.

Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

Dodaj komentarz

Cezary Piekacz napisał(a):

Notatki się nie nadają do trzymania listy zakupów, ale Przypomnienia już jak najbardziej. Można robić kilka list, udostępniać innym użytkownikom, wszystko się na bieżąco synchronizuje.

Henryk Łangowski napisał(a):

Co to za tarcza?

Adalbert Freeman napisał(a):

Dlatego ja używam Samsunga s3 frontier :) jako chyba jedyny w redakcji :)

Adalbert Freeman napisał(a):

świetna ta lista i co najważniejsze nie jest ograniczona do jednej platformy

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK