iMagazine

Mk14 EBR – nowy karabin w PlayerUnknown’s Battlegrounds

28/07/2017, 16:19 · · · 0

BlueHole wczoraj zdradziło jaki nowy karabin trafi do gry w następnym uaktualnieniu…

Będzie to Mk14 EBR, dostępny jedynie w skrzyniach, które są co jakiś czas zrzucane w różnych lokalizacjach na mapie. W grze będzie wykorzystywał amunicję 7,62 mm, czyli tą, która jest wykorzystywana przez SKS, AKM i inne. Mk14 EBR jest karabinem typu DMR1, podobnie jak wspomniany SKS – jest to coś pomiędzy karabinem szturmowym, a snajperskim pod niemal każdym względem. Na zdjęciu widać również dwójnóg, który może działać podobnie jak w M249 – automatycznie się rozkłada, gdy kładziemy się na ziemi, minimalizując odrzut przy oddawaniu strzałów.

Mk14 EBR w rzeczywistości jest amerykańskim karabinem wyborowym, wykorzystującym naboje 7,62 x 51 mm. Oryginalnie powstał jako broń dla SEAL, Delta Force i innych oddziałów specjalnych.

Nie podoba mi się, że to kolejna broń, która będzie dostępna jedynie w skrzyniach, tzw. care packages. W sumie, w skrzyniach będzie w trakcie gry znaleźć następujące bronie:

  • M24 – karabin snajperski
  • AWM – karabin snajperski
  • OTs-14 GROZA – karabin szturmowy
  • Tommy Gun – karabin maszynowy
  • M249 – lekki karabin maszynowy
  • Karabiner 98K – karabin snajperski (dostępny również normalnie w grze)
  • Mk14 EBR

Wraz z dodawaniem kolejnych broni, które będą się pojawiały w skrzyniach na wyłączność, spada prawdopodobieństwo ich zdobycia. W ogóle zgarnięcie czegokolwiek ze skrzyni graniczy obecnie z cudem – wielu się na nie rzuca, a reszta rozstawia się w dogodnych pozycjach, aby zdobyć kilka „darmowych” fragów. Biorąc pod uwagę ryzyko, jeśli trafią się nam „zwykłe” GROZA, Tommy Gun, M249 czy KAR98K, to człowieka może szlag trafić – osobiście zależy mi tylko na M24 i AWM, które udało mi się użyć w sumie trzykrotnie.

Mam nadzieję, że zmienią politykę w tym względzie…

  1. Designated Marksman Rifle / karabin wyborowy.

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK