iMagazine

BiometricKit do odblokowywania iOS twarzą i grafika przedstawiająca iPhone’a 8

31/07/2017, 08:28 · · · 5

Steven Troughton-Smith, w swoim stylu, grzebał w systemie operacyjnym HomePoda, który nie jest udostępniony publicznie, dzięki czemu zachowało się w nim kilka ciekawostek, które odkrył, wspólnie z Guilherme Rambo.

HomePodOS (homepodOS/podOS?) prawdopodobnie został umieszczony na serwerach Apple niechcący – tak przynajmniej podejrzewają Steven i Guilherme. Ważniejsze jednak jest to, co znaleźli w nim.

Nazwa kodowa nowego „bezramkowego” iPhone’a 8 to D22, a funkcja do odblokowania telefonu za pomocą twarzy to Pearl ID. Realnie możemy zatem potraktować rendery, które pojawiały się w ostatnich tygodniach i miesiącach, jako w miarę rzeczywiście oddające wygląd nowego modelu, spodziewanego obok uaktualnionego iPhone’a 7S i 7S Plus.

Jeśli chodzi o samo Pearl ID, to prawdopodobnie potwierdzą się plotki, że iOS skanuje twarz w 3D, w podczerwieni. A jeśli z przodu będzie moduł do rozpoznawania głębi, to być może również zobaczymy tryb portretowy, podobny do tego w 7 Plusie, podczas robienia zdjęć przednią kamerą.

Jeśli Apple rzeczywiście zdecyduje się na to wcięcie w ekranie, zgodnie z grafiką na górze, to spodziewam się, że przód telefonu będzie dostępny tylko w kolorze czarnym. Efekt powinien być wtedy podobnych do tego z Apple Watch, gdzie poza kilkoma sytuacjami w bardzo mocnym świetle, nie widać granicy między ekranem, a jego ramką.


Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dodaj komentarz

kaefpe napisał(a):

A z ApplePay zapłacimy twarzą 😂

Kamil Pietruk napisał(a):

Raczej na pewno Touch ID będzie w przycisku blokady. Nie wierzę żeby Apple ucięło czytnik w najnowszym iPhonie.

rybak17 napisał(a):

To bardzo ciekawe bo rzeczywiście przycisk jest większy

Łukasz Stanek napisał(a):

Jeżeli 8-ka będzie mocno zbliżona do renderów to na start wizualnie przegrywają z Galaxy S8.

iWoyteq napisał(a):

Tylko czemu takie informacje wypływają z softu do HomePoda a nie z kolejnych bet iOS 11?