iMagazine

Znana rozdzielczość ekranu w HomePodzie

01/08/2017, 11:27 · · · 6

Z firmware HomePoda wyciekają kolejne informacje. Avery Magnotii znalazł w kodzie informacje o rozdzielczości wyświetlacza w tym głośniku oraz wbudowanej pamięci RAM. Oba parametry „szału nie robią”. Z powodzeniem powinny jednak pozwolić na wygodne funkcjonowanie HomePoda.

HomePod wchodzi na rynek w tym samym roku, w którym praktycznie umiera iPod. W oficjalnej Apple’owskiej dystrybucji pozostają już tylko iPody Touch, które można nazwać iPhone’ami bez modułu telefonii komórkowej. Natomiast HomePod to również iPhone, ale bez wyświetlacza z prawdziwego zdarzenia1.

W HomePodzie znajdziemy jedynie prosty kolorowy wyświetlacz, który będzie głównie służył do sygnalizacji korzystania z Siri. Będzie on miał rozdzielczość 272 na 340 pikseli. Jeśli uda się go jakoś wykorzystać, to przynajmniej na początku jedynie tym, którzy zdecydują się na jailbreak urządzenia o ile takowy się pojawi. Ponadto urządzenie będzie wyposażone w 1GB RAM.

HomePod do sklepów w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii oraz Australii ma trafić w grudniu tego roku. W Ameryce będzie kosztował 349 dolarów. W kolejnych krajach pojawi się w przyszłym roku.

  1. Bez połączenia komórkowego również.

Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

Dodaj komentarz

Wujku napisał(a):

Po co się zastanawiać, co będzie można na takim wyświetlaczu wyświetlić? Zobaczymy w dniu premiery. Jakby miał służyć tylko do animacji Siri to będzie Ok. Chociaż i tak się znajdą pewnie tacy, którzy będą chcieli uruchomić Windows 98 pod emulatorem.

KrzysztofGud napisał(a):

Żyjemy w czasach, w których 1GB pamięci RAM w głośniku „szału nie robi”.

Sebastian Bagiński napisał(a):

Ciekawi mnie czy HomePod będzie przesyłał do Apple dane o tym jak wygląda nasz pokój czy nawet cały dom (gdzie leżą ściany itp).

Moridin napisał(a):

Szczerze wątpię.

Sebastian Bagiński napisał(a):

Również mam taką nadzieję.

mmkarbo napisał(a):

Znów będzie na co Dooma portować.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK