iMagazine

Jak może wyglądać UI nowego iPhone’a 8 (Pro) [ankieta]

03/08/2017, 09:44 · · · 14
fot. Max Rudberg

Max Rudberg wczoraj przedstawił ciekawą wizję tego, jak może wyglądać UI iOS na nowym iPhonie 8/Pro. Zaproponował kilka renderów, które w różne sposoby wykorzystują przestrzeń wokół wycięcia oraz tą pod właściwym ekranem.

Max przedstawił trzy potencjalne kierunku, w którym ekipa designerów Apple może się udać. Mogą wręcz podkreślić wycięcie w ekranie (z lewej), aby pokazać w pełni nietypowy ekran, jednocześnie wykorzystując przestrzeń na dole, aby wizualnie go powiększyć. Mogę też ukryć wycięcie (po środku) – czerń ekranu OLED spowoduje, że nie będzie on specjalnie widoczny – ale zostawić dół z tłem jak reszta UI – albo pójść w kierunku oddzielenia obu tych przestrzeni od fragmentu o proporcjach 16:9, gdzie wyświetlane są właściwe aplikacje (po prawej).

Pełne przemyślenia Maxa znajdziecie pod linkiem w tytule tego wpisu.


Ankieta

Które UI Ci się bardziej podoba?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dodaj komentarz

Maciej Jachnowicz napisał(a):

Opcja środkowa i prawa wygląda ładnie tylko na grafice, gdzie czarny jest czarnym. Jednak na wyświetlaczu czarny będzie się różnił od tego na obudowie przy czujnikach i głośniku (nawet na ekranie AMOLED o których się mówi), także to zdecydowanie będzie słabo wyglądać. A tak awangardowy wygląd jak ten po lewej – pasuje do Apple. ;)

Moridin napisał(a):

A tymczasem na Apple Watchu wygląda to świetnie.

Grzegorz Stępień napisał(a):

Ale tu będą jeszcze te wszystkie czujniki i kamery. Te będą już widoczne. A dzięki wyraźnemu zaznaczeniu wycięcia w ekranie to na nim skupi się nasz wzrok i cały ten bałagan nie będzie tak raził. Powinno być wręcz wrażenie porządku i symetrii, które tak cenimy w konstrukcjach Apple.

Mirek Kosciółko napisał(a):

daje like – lewy bardzo ciekawie sie prezentuje, odrazu przyciąga uwagę, ale ten po prawej też nie jest zły tylko wkurza ( a zarazem ciekawi ) mnie to jak będzie z tym dolnym paskiem bo jeśli ma być on cały czas czarny no to „po co” nam większy ekran*
_________________________
*skoro mamy mieć większy ekran to niech za tym idzie jakiś przełom a nie przyciski które spełniają ( prawie ) podobną role jak w ANTKU :( Czekam na rewolucje którą przedstawia ta ilustracja !!! :) https://uploads.disquscdn.com/images/7787fb0abb4769ef11ced6ccd626c89c4fb8f0bd553b3fc0f418be52c42434f8.jpg

Marcin Hinz napisał(a):

Spróbujcie nacisnąć na swoim telefonie przycisk znajdujący się tak nisko. Telefon prawie wypada z ręki. :/
Aczkolwiek pewnie to wprowadzą, bo przecież design > użyteczność. ;)

Kamil Pietruk napisał(a):

Ja jednak myślę że to ułatwi korzystanie z tak dużego telefonu jedną ręką bo jednak sięganie w Plusach do górnej części ekranu jest bardzo niewygodne. A co do ankiety to w sumie sam nie wiem, wszystkie 3 warianty wyglądają dla mnie dobrze :P .

Marcin Hinz napisał(a):

Ale w tym nowym UI sięgasz jeszcze wyżej i jeszcze niżej :)

Kamil Pietruk napisał(a):

To jeszcze gorzej niż jest teraz :/

januszp napisał(a):

a gdzie będzie w takim razie zegar na wyswietlaczu ???

Mirek Kosciółko napisał(a):

po co zegar w telefonie – skoro masz Apple Watch’a :) – no albo nie masz :(

Kamil Pietruk napisał(a):

Przecież w iOS 11 będzie można wywołać w każdej chwili ekran powiadomień na którym będzie godzina ;) .

Paulina napisał(a):

Środkowa propozycja prezentuje się wyjątkowo ciekawie. Wycięcie irytowałoby potencjalnego użytkownika ALE! podkreślenie dolnej części ekranu to już inna bajka. A jak sprawdzić godzinę? Kupić Apple Watch :D

bublik napisał(a):

Mogą też przenieść ikonę bluetooth obok ikony WiFi, a zegar dać obok baterii.

Paulina 🍏 napisał(a):

Co nie generuje dodatkowej sprzedaży 😋