iMagazine

KoniecReklamTV – sposób na reklamy w TV

07/08/2017, 21:45 · · · 7

Choć serwisy strumieniujące wideo są coraz bardziej popularne, zapewne sporo z Was nadal ogląda tradycyjną telewizję. Największą bolączką stacji TV, szczególnie tych prywatnych, są reklamy.

Reklamy są w zasadzie nieodłączną częścią takich stacji. Pojawiają się co jakiś czas w trakcie trwania programów lub filmów. Niektóre stacje wsławiły się już nawet tym, że praktycznie to reklamy są przerywane przez fragmenty filmów.

Niestety w odróżnieniu od stron internetowych nie ma możliwości zainstalowania narzędzia blokującego, które pomogłoby pominąć reklamy. Kiedy więc zacznie się już blok reklamowy pozostaje nam tylko poczekać, aż się skończą lub „surfować” po innych kanałach. Dziwnym trafem na innych stacjach również lecą wtedy reklamy. Czas ten można też poświęcić na załatwienie potrzeb fizjologicznych, zrobienie kawy lub herbaty, czy też wykonanie innych czynności. W takim przypadku ryzykujemy jednak, że przegapimy moment, gdy reklamy w końcu się skończą. Ale jak głosi stare hasło…

There’s an app for that!

KoniecReklamTV to aplikacja, która wykonuje jedną czynność – powiadamia nas o zakończeniu bloku reklamowego na wybranej stacji telewizyjnej. Powiadamia oczywiście poprzez Push.

Aplikacja obsługuje łącznie 12 stacji:

 • TVP 1,
 • TVP 2,
 • Polsat,
 • TVN,
 • TVN 7,
 • TV Puls,
 • Puls 2,
 • TV 4,
 • ATM Rozrywka,
 • TTV,
 • TV 6,
 • Super Polsat.

Czy to mało, czy dużo – zależy, czy oglądacie te programy.

Działanie aplikacji jest bardzo proste – gdy na którejś z powyższych stacji rozpocznie się blok reklamowy, uruchamiacie KoniecReklamTV i wskazujecie ten program. W rezultacie, po zakończeniu reklam (łącznie z zapowiedziami) otrzymacie stosowne powiadomienie. Aplikację można również ustawić w tryb ciągły – przytrzymując daną stację dłużej będziemy otrzymywać powiadomienia o końcu reklam bez potrzeby każdorazowego uruchamiania aplikacji.

KoniecReklamTV ma jedną wadę. Wysyła powiadomienia tylko w określonym przedziale godzinowym 16:00-24:00. Jest to spowodowane ograniczeniami technologicznymi (jak tłumaczy twórca).

KoniecReklamTV jest aplikacją darmową, tak samo darmowa jest możliwość włączenia powiadomień dla stacji. W przyszłości jednak mogą pojawić się mikropłatności, które prawdopodobnie będą dotyczyły wykupienia pakietów na inne stacje TV.

Jeśli więc macie dość czekania, aż reklamy się skończą, to czym prędzej powinniście pobrać KoniecReklamTV!

Aplikację KoniecReklamTV znajdziecie w App Store za darmo.

7

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


7
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
2 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
AddBlockerForTVGrzegorzMateusz Alaszewiczdustrybak17 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Lespru
Gość
Lespru

ciekawa propozycja, ciekawe dla mnie była by również informacja – w jakim udziale procentowym prezentowanym są reklamy w poszczególnych programach … ciekawe czy liderem będzie TVP, za które „płacimy” lub powinniśmy płacić …

Pixelq
Gość
Pixelq

TVP na 99,9% liderem być nie może. Jako nieliczni nie przerywają filmów bądź programów reklamami jak to czyni np.: Polsat czy TVN.
Jeśli się nie mylę Polsat otrzymał dosyć dawno karę za „przerywanie reklam filmem” ;-)

dust
Gość
dust

Z tym „nie przerywaniem” w TVP nie jest tak do końca. Na to też znaleźli sposób, który stosowali np. przy programie „Rolnik szuka żony”. Wystarczyło, że dzielili odcinek na dwie części pomiędzy, którymi pojawiały się reklamy.

rybak17
Gość
rybak17

Używałem wcześniej na Androidzie, fajna aplikacja i fajnie że jest na iOS.

Mateusz Alaszewicz
Gość
Mateusz Alaszewicz

Świetna tapeta gdzie można ja dostać?:)

Grzegorz
Gość
Grzegorz

Ja proponuje: odciąć kabel antenowy, antenę zezłomować, wykupić netflixa/hbo go i przywitać 21 wiek. Jak czasem zdarza mi się u teściowej włączyć „starą telewizję” to zastanawiam się czym to medium przyciągnęło miliony w latach 90-tych – i wiem! Brakiem alternatyw!

Życzę „telewizji” w obecnej postaci rychłej śmierci. Agonię już obserwujemy…

AddBlockerForTV
Gość
AddBlockerForTV

Jeśli masz już dosyć nieustannych reklam w TV, użyj aplikacji aby się ich pozbyć. Mam nadzieję że pomysł Wam się spodoba. Aplikację SuperRemote można pobrać z https://play.google.com/store/apps/details?fbclid=IwAR3IAHpYnHLKmRozu0cdYXrMRpzPAjpo0s9SQGGJddS2G7lH7aTzGn25Epk
a jak to działa zobaczysz na jedno minutowym filmiku https://www.youtube.com/watch?v=cWjnLXmLWOU