iMagazine

Wyciekły zdjęcia – będzie telewizor od Apple?

16/08/2017, 17:10 · · · 6

Czy to możliwe, że Apple pracuje nad swoim telewizorem? Na chińskim Weibo pojawiły się zdjęcia rzekomego telewizora OLED w wykonaniu Apple’a. Szpiegowskie zdjęcia są nad wyraz autentyczne.

Zdjęcia, które pojawiły się w internecie są dość nieostre, na jednym z nich jednak dość wyraźnie widać logo Apple z tyłu ekranu. Konstrukcja też dość jasno sugeruje, że mamy do czynienia z ekranem OLED.

Plotki o telewizorze od Apple pojawiają się co jakiś czas, zwłaszcza tuż po premierze biografii Steve’a Jobsa, gdzie wspomina, że wreszcie udało mu się opanować interfejs telewizora. Później pojawiały się one między innym w 2014 i 2015 roku przed premierą 4 generacji Apple TV. Teraz wracają znów, gdy Tim Cook zapowiedział na jesień dużo nowości dla platformy tvOS.

Trudno jest stwierdzić, czy zdjęcia są rzeczywiście autentyczne, ich sfabrykowanie wcale nie musi szczególnie trudne. Pozostaje też pytanie o racjonalność takiego urządzenia na rynku. Rynek telewizorów nie jest szczególnie atrakcyjny i jest bardzo trudny. Zapewne odpowiedź poznamy jesienią.

źródłoMacRumors


Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

Dodaj komentarz

uslugifoto.com napisał(a):

To pewnie jakiś iMac, tylko ubrany dla niepoznaki :)

sportpoz napisał(a):

Równie dobrze może być to jakiś prototyp iMaca albo tv do celów testowania np. Apple TV. Zdzwilibyśmy się, gdybyśmy wiedzieli ile urządzeń mają tam z logo jabłka, o których nawet byśmy nie pomyśleli że w ogóle takie istnieją.

Dawid Kochański napisał(a):

Prototyp telewizora do testowania przystawki Apple TV która ma współpracować z masa innych oborników, firm trzecich, które nie są prototypami? Przerost formy nad treścią. Stawiam ze to fake lub naprawdę chcą wypuścić telewizor na rynek, w miejsce właśnie Apple TV, które ryje o dno. Wszelkiej maści przystawki odchodzą powoli w niepamięć, jak przymierzam się do kupna TV to wole by miał w sobie wszystkie usługi które mnie interesują. Wydawanie kupę kasy na TV by później wydać kilka stów na kolejne pudełko? Telewizor od Apple może się udać.Wycofanie Diplay Thunderbolt mogło nie być przypadkowe.

Dawid napisał(a):

Prototyp telewizora do testowania przystawki Apple TV która ma
współpracować z masa innych oborników, firm trzecich, które nie są
prototypami? Przerost formy nad treścią. Stawiam ze to fake lub naprawdę
chcą wypuścić telewizor na rynek, w miejsce właśnie Apple TV, które
ryje o dno. Wszelkiej maści przystawki odchodzą powoli w niepamięć, jak
przymierzam się do kupna TV to wole by miał w sobie wszystkie usługi
które mnie interesują. Wydawanie kupę kasy na TV by później wydać kilka
stów na kolejne pudełko? Telewizor od Apple może się udać.Wycofanie
Diplay Thunderbolt mogło nie być przypadkowe…

Beyo napisał(a):

Różnica jest taka że łatwiej wymienić pudełko niż cały telewizor. Jak widzę ten WebOS w Smart TV to az mnie skręca jak to androidowo wygląda :(

Marcin Lipa napisał(a):

To będzie poprostu dobry monitor z apple tv. Definicja telewizora na koncentryku się kończy. Trudno nie zobaczyć że VOD i stream to przyszłość a apple coraz więcej odpala usług wyprzedzających możliwość telewizora bez „telewizji”

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK