iMagazine

Sandisk

Zainteresowałbym się telewizorem Apple

18/08/2017, 14:33 · · · 19

Paweł Okopień poruszył temat telewizorów Apple, więc nie mogłem powstrzymać się przed dodaniem swoich trzech groszy…

W telewizorach też nie zwyciężył jeden system operacyjny, jak w przypadku smartfonów. Dlatego też niemal każdy z producentów musi zatrudnić swoich deweloperów, dbać o bezpieczeństwo danych oraz prowadzić indywidualne rozmowy z dostawcami treści zarówno tymi globalnymi, jak i lokalnymi. Jest to też rynek, gdzie znakomita część sprzedaży to produkty z niższej półki, a modele premium są wsparciem ich sprzedaży i elementem budowy marki.

Wystarczy obranie bardzo prostej drogi, abym się nim poważnie zainteresował:

  • musi mieć wejścia HDMI w najnowszym standardzie,
  • wystarczy wbudowany Apple TV z opcją zmiany źródła obrazu (konsola, itp.),
  • musi być opcja wyjścia HDMI i audio na zewnętrzny wzmacniacz,
  • opcjonalnie chętnie widziałbym zestaw głośników bezprzewodowych w stylu HomePod (ale tańszych) do zestawu 5.1/7.1,
  • musi się nie wieszać i działać szybko (jak przed wieloma laty).

Znając Apple, to jest za proste. Steve Jobs przed śmiercią powiedział, że „rozwiązali ten problem”, więc ciekawy jestem co dokładnie wymyślili. Jak pokazują komputery Apple, firma nie boi się odpowiedniej ilości portów, gdy są one potrzebne, więc o to raczej bym się nie martwił. Pytanie jedynie, czy nie zdecydują się stworzyć telewizora (jeśli w ogóle) dla cord-cutterów, bez wsparcia dla tradycyjnej telewizji – sam korzystam jedynie z iTunes, Plexa i Apple TV, więc nie miałbym nic przeciwko takiej decyzji.

Cena oczywiście nie może być z kosmosu względem konkurencji. A przynajmniej nie może bez jakiegoś naprawdę przełomowego rozwiązania.

19

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


19
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
13 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
rybak17RedsportpozPaweł OkopieńPrzemysław Ratajczak Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
_____
Gość
_____

ja do tych punktów dopisałbym jeszcze nagrywanie treści z TV na dysk zewnętrzny, ale znając Apple to raczej niemożliwe, więc nie jestem grupą docelową. ;)

Moridin
Gość

O to fajny pomysł!

Kamil Pietruk
Gość
Kamil Pietruk

TV to przestarzała technologia, nie spodziewałbym się jej w telewizorze od Apple ;)

Łukasz Stanek
Gość
Łukasz Stanek

Ja bym chciał pewnej synchronizacji z peryferiami jakie podpinam do TV. Czyli mając np 2 konsole TV pokazuje mi, że tu jest Xbox, a tu PS4 i uruchamiam je jako „aplikacje” w smarcie, a nie zmieniam źródła. Do tego odpowiednia ilość portów, Facetime, rozsądna cena – biorąc pod uwagę obecność bardzo mocnej konkurencji np. w postaci Samsunga. DVR połączony z iCloud, Siri. Znajdzie się kilka rzeczy.

Kamil Pietruk
Gość
Kamil Pietruk

Apple chiałoby żebyś korzystał z TVOS a nie jakiś „Xboxów” czy „playstationów” ;)

Paweł Okopień
Gość
Paweł Okopień

Tak jak opisujesz działa to już teraz w Samsungu. Masz ikony z Apple TV i Xboxem w pasku z aplikacjami. Co więcej urządzeniami sterujesz z poziomu pilota.

Łukasz Stanek
Gość
Łukasz Stanek

Dokładnie o to mi chodziło :)

Bartlomiej Krynicki
Gość
Bartlomiej Krynicki

Coś jest na rzeczy, bo produkują kontent.

Przemysław Ratajczak
Gość
Przemysław Ratajczak

„Cena oczywiście nie może być z kosmosu względem konkurencji. A przynajmniej nie może bez jakiegoś naprawdę przełomowego rozwiązania.”

Tutaj widzę jeden problem, Apple może i zrobi to pierwsze i na samym początku na tym zarobi, ale na przyszłość konkurencja podrobi i wypuści podobne ale tańsze rozwiązanie – tak to działa. Także bez powtarzalnego WoW to telewizor nie ma sensu. To nie zegarek lub telefon który zmienisz co 2-3 lata. Ja mam aktualnie telewizor od 7 lat i nie widzę powodu do zmiany jeżeli nie ulegnie awarii.

Moridin
Gość

Monitorów do Mac nie zmieniali co roku.

Łukasz Stanek
Gość
Łukasz Stanek

Aż w pewnym momencie całkowicie olali :D

sportpoz
Gość

Szczerze? Nie wierzę w TV od Apple. Za duża konkurencja jest na rynku, by pchać się w ten segment produktów. Poza tym pod jakim względem byliby przełomowi? Jakoś ciężko uwierzyć mi, że niedługo w sklepach zobaczymy tv z jabłkiem.

Łukasz Stanek
Gość
Łukasz Stanek

Ja szczerze widzę sens. Jeżeli będzie to w rozsądnej cenie to kupując TV od nich mam jednocześnie nowoczesny telewizor i wszystko to co oferuje ATV w jednym pudle.

rybak17
Gość
rybak17

W 2007 roku konkurencja na rynku telefonów też była bardzo duża. Wątpię jednak żeby wypuścili petardę na miarę iPhone.

sportpoz
Gość

to prawda. Dziś jednak tv ma każdy. Do tego jest to urządzenie, które wymienia się raz na 10 lat? Jeśli wypuszczą nowy tv to będzie to bardzo niszowy produkt. Mało kogo stać będzie żeby zapłacić myślę około 10.000-15.000 na tv od Apple

rybak17
Gość
rybak17

W 2007 roku każdy miał telefon. Owszem telefony wymienia się dużo częściej i łatwiej ulegają uszkodzeniu.

Mogą wypuścić luksusowy model dla wąskiej grupy użytkowników, coś jak HomePod. Tak żeby fabryki wyrobiły z produkcją.

sportpoz
Gość

Masz rację, ale HomePod nie będzie ani niszowy, ani drogi – patrząc na konkurencyjne głośniki dobrych producentów – będzie porównywalny cenowo, a ma oferować lepszą jakość dźwięku.

rybak17
Gość
rybak17

Zobaczymy

Red
Gość
Red

W takich Stanach największe wzięcie mają teraz telewizory Amazona i Roku, tylko dlatego że cała aplikacja jest „zaszyta” w urządzeniu. Apple dając urządzenie + kontent ma jeszcze spory rynek do zagospodarowania ;)