iMagazine

Xbox One X już w przedsprzedaży w specjalnej wersji Project Scorpio

22/08/2017, 11:22 · · · 20

Właśnie ruszyła przedsprzedaż konsoli Xbox One X. Poznaliśmy również jej finalną polską cenę. W standardowej sprzedaży w Polsce konsola pojawi się 7 listopada 2017. Wtedy też będą realizowane pre-ordery. W ramach przedsprzedaży oferowana jest limitowana edycja Project Scorpio.

Xbox One X w Polsce w przedsprzedaży dostępna jest jak na razie wyłącznie przez sklep internetowy X-kom.pl w cenie 2099 zł. Za tą cenę otrzymamy urządzenie w czarnym pudełku z napisem Project Scorpio, takie napisy znajdziemy też na padzie i konsoli, które są niemal w monolitycznej czerni. Można zamówić wersję z podstawką lub bez, ale nie ma to wpływu na cenę. Xbox One X w standardzie oferuje dysk o pojemności 1 TB, 12 GB pamięci GDDR5 oraz 8 rdzeniowy procesor o taktowani 2,3 GHz. Na wyposażeniu jest też odtwarzacz UltraHD Blu-ray. W chwili debiutu będzie to najwydajniejsza konsola na rynku, która wedle założeń powinna sobie bezproblemowo radzić z tytułami w 4K i HDR. Już na starcie mają pojawić się liczne aktualizację wydanych wcześniej gier, które pozwolą dostrzec walory wyższej rozdzielczości. Powstawać będą też tytuły specjalnie zoptymalizowane pod tą konsolę, jednocześnie gry nadal będą kompatybilne z Xbox One S i Xbox One, który zadebiutował na rynku w 2013 roku. Oczywiście to na Xbox One X gry będą wyglądały najlepiej, na Xbox One S zostaną pozbawione 4K, ale wciąż oferować będą HDR, którego efekty zobaczymy grając na topowych telewizorach.

Cena Xbox One S nie jest wygórowana w porównaniu do komputerów PC, które pozwoliłyby na rozgrywkę w 4K, choć trzeba się liczyć z ograniczeniami wydajności względem nich i brakiem możliwości sprzętowego upgreade’u.

Ja swojego Xbox One S nie zmieniam, jednak osoby które nie posiadają jeszcze konsoli do gier, a planują taki zakup powinny rozważyć nowe urządzenie Microsoftu. To także dobry sprzęt dla posiadaczy nowoczesnych telewizorów by cieszyć się 4K w różnych formach rozrywki za stosunkowo rozsądną kwotę. Trzeba pamiętać jednak, że zakup konsoli to wierzchołek wydatków. Gry i filmy nie należą do tanich. Nowości na Xbox One X to wydatek ponad 230 złotych, filmy na UHD Blu-ray to 140 zł. Do tego warto jeszcze rozważyć abonament na jedną z usług jak Xbox Live Gold czy Xbox Game Pass.


Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

Dodaj komentarz

Wojtek Pietrusiewicz napisał(a):

Jak już mówiłem na Twitterze, jeśli Xbox One X otrzyma natywne wsparcie dla myszki i klawiatury i będę mógł za ich pomocą grać w PlayerUnknown’s Battlegrounds, to biorę bez zastanowienia.

Łukasz Stanek napisał(a):

Padem też spokojnie dasz radę ;)

Wojtek Pietrusiewicz napisał(a):

Nie ma opcji, abym padem ogarnął. Przerabiałem już to – pad nie daje mi przyjemności i nie mam zamiaru tak grać. 😞

Łukasz Stanek napisał(a):

Dla mnie nie ma już różnicy – zdecydowanie bardziej cenię sobie wygodę grania na padzie :)

Łukasz Stanek napisał(a):

PS. Czemu już nie ma Disqus? Był znacznie wygodniejszy.

Wojtek Pietrusiewicz napisał(a):

Wkrótce napiszę o tym.

Wojtek Pietrusiewicz napisał(a):

Tutaj znajdziesz odpowiedź na temat DISQUS.

iD4Ru73K napisał(a):

Xbox nie otrzyma natywnego wsparcia KiM, nigdy :D

Łukasz Stanek napisał(a):

Otrzyma, jest to zapowiedziane już. Tu jest inna kwestia do wypracowania – balans rozgrywki i jej filtrowanie na gracz KiM i padowych.

iD4Ru73K napisał(a):

Microsoft zapowiada milion rzeczy jednocześnie, a potem zmienia zdanie. Xbox nie dostanie wsparcia natywnego bo balans do ogarnięcia będzie przerzucony na producentów giera, a ci jak wiadomo lekko zlewają Xboxa. Microsoft może mówić co chce, Ty masz prawo mu wierzyć, ja Ci mówię, że klawiatury i myszki nie użyjesz. Wyjątkiem mogą być pojedyncze tytuły, ale standardem nie stanie to się nigdy :D

Angelika Borucka napisał(a):

Zasadniczo, klawiatura już działa :D ale w aplikacjach.
I jakoś wątpię we wsparcie dla K+M w grach. Nie po to robią Play Anywhere, żeby jeszcze takie rzeczy robić. A do PUBG na X1, jeśli by miał być cross-play, a są takie plany, to z oczywistym wspomaganiem celowania, jak i w większości fps-ów (z opcją wyłączenia).

Łukasz Stanek napisał(a):

Ja zamówiłem :)

Co do preorderów to jest w kilku sklepach. Min w Euro czy MM. Ja swoją zamówiłem przez Microsoft Store.

Wojtek Pietrusiewicz napisał(a):

Ja nadal czekam z decyzją, bo kupowałbym ją dla tylko dwóch gier.

Łukasz Stanek napisał(a):

Gier zawsze dojdzie, a masz tu też odtwarzacz UHD.

Wojtek Pietrusiewicz napisał(a):

To brakowałoby mi tylko TV 4K. 😉

Łukasz Stanek napisał(a):

Mi też brakuje ;) Ale u mnie to podstawowa platforma do grania i będzie zwiększona płynność i jakość gier w 1080p.

tooo napisał(a):

Za swoją robotę PR na rzecz MS powinieneś ją dostać za darmo.

tooo napisał(a):

„Xbox One X w Polsce w przedsprzedaży dostępna jest jak na razie wyłącznie przez sklep internetowy X-kom.pl w cenie 2099 zł.”
To nieprawda.

https://www.neonet.pl/microsoft-konsola-xbox-one-x-1tb-podstawka.html

Paweł Okopień napisał(a):

w momencie pisania był tylko w x-kom wczoraj pojawił się w kolejnych sklepach :) To dobrze

W Komputroniku też jest w przedsprzedaży.

http://www.komputronik.pl/product/396900/microsoft-xbox-one-x-1tb-project-scorpio-edition.html

Ja się jakoś nie mogę przekonać do X’a. Od dziecka gram na Playstation. Raz miałam XBOX One, ale jakoś tak zagościł u mnie tylko przez kilka miesięcy… Ale ten Project Scorpio kusi… I to bardzo. ;)

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK