iMagazine

Luna Display – dongle dla Mac, który zamienia iPada w drugi, bezprzewodowy ekran

23/08/2017, 11:20 · · · 3

Luna Display, od twórców aplikacji AstroPad, to nowy projekt na Kickstarterze, który w kilkadziesiąt godzin po debiucie kilkukrotnie przebił cel uzbierania 30 tys. dolarów.

Luna Display, w dużym skrócie, dodaje do Maca drugi ekran o możliwościach takiego Microsoft Surface.

Luna Display to dongle wpinany do portu USB-C lub Mini DisplayPort, który umożliwia przesyłanie obrazu ze sprzętową akceleracją na ekran iPada. Dzięki temu ma lag na poziomie 16 ms przy 60 fps (AirPlay ma 64 ms) po Wi-Fi, z którego automatycznie zaczyna korzystać po wpięciu adaptera do portu. Do kompletu jest aplikacja na macOS, która nie tylko wyświetla treść na iPadzie, ale również zbiera informacje o naszym dotyku i Apple Pencil oraz przenosi je na macOS. Dla osób, które nie mają pod ręką Wi-Fi, na przykład w trakcie podróży, jest możliwość skorzystania z połączenia po USB. Luna Display, w dużym skrócie, dodaje do Maca drugi ekran o możliwościach takiego Microsoft Surface.

Luna Display jest przy okazji w pełni zoptymalizowana dla AstroPada, ale osobiście bardziej interesuje mnie retuszowanie zdjęć w desktopowym Lightroomie na ekranie iPada. Wygląda też na to, że w tym konkretnym przypadku warto mieć model 12,9″ i jego większą powierzchnię. Luna Display korzysta z Metal i jest akcelerowane przez GPU.

Luna Display wymaga macOS 10.10 Yosemite (lub nowszy), MacBooka Air (2012 lub nowszego), MacBooka Pro (2012 lub nowszego), Maca Mini (2012 lub nowszego), iMaca (2012 lub nowszego) lub Maca Pro (late 2013). Od strony iPadowej wymagany jest iOS 9.1 (lub nowszy), iPad 2 (lub nowszy) oraz każdy iPad mini i iPad Pro. Ceny zaczynają się od 59 USD (25% taniej).


Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dodaj komentarz

Bartek Woch napisał(a):

no właśnie nie wiem jak to jest na tym kickstarterze, czy za 59$ kupujesz zniżkę czy to już jest cena finalnego produktu?

Kamil napisał(a):

Jest to finalna cena, 59$ z tym, że +15$ za wysyłkę poza USA

foggy_lad napisał(a):

Szkoda że Apple nie zrobiło takiej funkcji natywnie w mac os.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK