iMagazine

Nowe logo YouTube’a

30/08/2017, 10:59 · · · 3

YouTube wczoraj pokazał światu swoje nowe logo i pokazał kilka innych nowości.

W kwestii logo… mam mieszane uczucia, jak to zwykle w takich sytuacjach bywa. Z jednej strony „tube” idealnie odnosił się do ekranów CRT1, których dzisiaj już w zasadzie nie ma na świecie, a młodsze pokolenie może w ogóle ich nie znać i tym samym nie rozumieć skąd to słowo wzięło się w nazwie. Z drugiej strony, sam nadal pamiętam CRT i oryginalne logo do mnie przemawia. Wstrzymam się z dalszą oceną.

Niestety muszę skrytykować redesign aplikacji na iOS – logo YT jest teraz absurdalnie duże, nieproporcjonalne i wygląda po prostu źle wśród innych ikon. Jedynym ratunkiem i pocieszeniem jest fakt, że mam tę ikonę schowaną głęboko w jednym z paru folderów na iPadzie i nie muszę na nią często patrzeć.

W najbliższych dniach i miesiącach pojawi się również kilka innych zmian, z czego jedną z ciekawszych mogą być dodatkowe gesty lewo/prawo na wideo – będą one odpowiednio cofały oglądającego do poprzedniego filmu lub do następnego w kolejce. Sam często korzystam z gestu obecnego od paru miesięcy – dwukrotnego pacnięcia na lewej lub prawej stronie grającego wideo, aby je przewinąć o 10 sekund do przodu lub cofnąć je o tą samą wartość. Przyzwyczaiłem się do tego na tyle, że uważam, że natywny odtwarzacz w iOS-ie powinien to mieć. Cieszy mnie też wprowadzenie opcji z desktopu, umożliwiającej zmianę prędkości odtwarzanego klipu i nie mogę doczekać się, aż okno będzie się automatycznie dostosowywać do filmów kwadratowych czy pionowych.

Jeśli z jakiegoś powodu jeszcze nie macie nowego designu na desktopie, to YouTube wczoraj go udostępnił wszystkim użytkownikom.

Opis wszystkich nowości znajdziecie tutaj.

 

  1. Cathode Ray Tube.

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dodaj komentarz

Charlie napisał(a):

A u mnie logo na ikonie stare. V 12.33

gen.jusz napisał(a):

U mnie również. W App Store jest rzeczywiście „duże”, ale ikona aplikacji wygląda ok…

Piter napisał(a):

Wszytko kwestia gustu – jak dla mnie świetne te nowe logo!

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK