iMagazine

Pixelmator Pro dla macOS – mamy teaser!

06/09/2017, 11:19 · · · 10

Wczoraj pojawił się teaser Pixelmatora Pro dla macOS – programu, któremu twórcy nadali miano „najbardziej innowacyjnego programu do edycji zdjęć/grafik”.

Twórcy podpowiadają, że program zawiera mnóstwo innowacyjnych funkcji, w tym przeobrażony workflow, uproszczone, inteligentne narzędzia, a nawet wykorzystano machine learning. Mi osobiście do gustu przypadł fakt, że inspektor z narzędziami jest częścią okna – zawsze mnie wkurzało zarządzanie umiejscowieniem okien w programach typu Photoshop. Program wspiera też Metal 2 oraz niedestruktywną edycję i będzie również umożliwiał edycję zdjęć w formatach RAW oraz HEIF (który zadebiutuje w iOS 11 i macOS High Sierra). Nowości jest znacznie więcej i pełniejszą listę znajdziecie na stronie Pixelmatora.

Wygląda na to, że Adobe zaczyna mieć bardzo poważną konkurencję na każdym froncie – Photoshopa, Illustratora… brakuje jeszcze kogoś, kto przejmie rynek InDesigna i Lightrooma – podejrzewam, że na to nie będziemy musieli długo czekać. Ta konkurencja obecna jest zarówno na macOS, Windows, jak i iOS, a Adobe w tym tempie zacznie poważnie tracić, tym bardziej, że ostatnio nie prezentują niczego ciekawego, prezentując jedynie szereg aplikacji i technologii, które szybko kończą swój żywot. Sam płacę u nich subskrypcję, bo Lightroom jest jeden, ale jeśli pojawi się lepsza konkurencja, to nie będę miał oporów przed zmianą obozu, pod warunkiem, że całość będzie przynajmniej podobnie solidnie zrobiona.

Pixelmator Pro


Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dodaj komentarz

Jakub napisał(a):

Fantastycznie to wygląda!

Rodziewicz Robert napisał(a):

Ja nie korzystam z Adobe. Kupiłem Affinity Photo/Designer, Pixelmator i ON1 Photo Raw. Jak dla mnie te aplikacje są super.

Dawid napisał(a):

Dla amatora-totografa polecisz Affinity Photo? Przekonuje mnie tam jednorazowa opłata niż bulenie Adobe co miesiąc 50zł.

A w kontekście artykułu, to właśnie Affinity wytoczyło działa przeciwko Adobe, Pixelmator nadal wydaje mi się połka niżej.

Janek Lipiński napisał(a):

Próbowałem przez chwilę z Pixelmatorem i szybko przekonałem się o jego ograniczeniach. Czy ten Pro będzie Pro? Bardzo wątpię, za to polecę Affinity. Używam go od samego początku, codziennie, zawodowo. W planach mają alternatywę dla InDesigna. Podejrzewam, że po ogarnięciu AD na iOS zaczną intensywnie pracować nad Affinity Publisherem.

nayma.pl napisał(a):

Ja tez jak kolega używam Affinity Designera i Photo. Pixelmator dla mnie mimo że działa bardzo płynnie ma jedną wadę – nie ma layuot, który pozwala na pracę tak jak Photoshop, czy Designer tylko wszystkie kontenery są porozrzucane po całym pulpicie. Widzę, że ten PRO ma w końcu spójny layout i wygląda dobrze, ciekawi mnie natomiast jak innych czy on będzie rzeczywiście PRO i wart swojej ceny.

Zbyszek napisał(a):

Pytanie do kolegów używających Affinity Photo: w jaki sposób działa dokładnie narzędzie Crop w tym programie? Po szybkich eksperymentach wygląda to tak jakby aplikacja zmniejszała przestrzeń roboczą/płótno, a nie faktycznie przycinał zdjęcie.

Mariusz Ostrowski napisał(a):

Warto dodać, że program pojawi się również dla iPada oraz Vectormator będzie osobnym programem (obecnie jest to tryb pracy Pixelmatora).

Patryk Staśkiewicz napisał(a):

Ciekawe czy będzie jakaś opcja upgrade’u do tej wersji pro

Sportpoz napisał(a):

Wow. robi naprawdę niesamowite wrażenie. Mam nadzieję, że Adobe szybko przejedzie się na tym swoim abonamencie.

pawciu napisał(a):

Dziwnie, że ten PRO wygląda bardziej jak Home Edition.
Z zarządzaniem i umiejscowieniem okien jest faktycznie problem w programach typu Photoshop. ale nie w samym Photoshopie.

Zobaczymy, pożyjemy. Jak dla mnie Pixelmator to taki Wordpad przy Wordzie. Dużo większe możliwości ma Affinity Photo. Szczególnie wersja 1.6 (na razie beta) wymiata.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK