iMagazine

iPhone X – więcej informacji o RAM-ie i A11 – oraz kolejne informacje o Apple TV 4K

11/09/2017, 09:49 · · · 5

Wczoraj opublikowałem (prawie) wszystko co wiemy na temat nowego iPhone’a X oraz pozostałych rzeczy, które pojawią się na jutrzejszej konferencji. No więc do tej listy doszło kilka kolejnych elementów układanki…

iPhone X – RAM

W kwestii RAM-u nic się nie zmieni względem modeli zeszłorocznych – iPhone 8 nadal będzie miał 2 GB RAM-u i analogicznie iPhone 8 Plus zostanie wyposażony w 3 GB, dokładnie jak iPhone 7 i 7 Plus. Nowy iPhone X z kolei, prawdopodobnie głównie ze względu na aparat, będzie wyposażony w 3 GB RAM-u.

iPhone X – Aparat

Wiemy też, że przedni aparat w iPhone X będzie miał 7 MP matrycę, a tylny 12 MP. Czujnik podczerwieni ma z kolei rozdzielczość 1312×1104 px.

Apple A11

W kwestii Apple A11 – wygląda na to, że nie będzie to konstrukcja typu Fusion, ale będzie za to wyposażona w sześć rdzeni. Cztery z nich będą energooszczędne (o nazwie kodowej Mistral), a dwa wydajne (o nazwie kodowej Monsoon).

Ciekawostka – Z kodu wynika, że rdzenie Mistral współdzielą cache L2, a każdy z dwóch rdzeni Monsoon ma własny cache L2.

Autoryzacja za pomocą Face ID i Sleep/Wake

Wygląda też na to, że podczas płacenia za pomocą Apple Pay, telefon będzie autoryzowany, bo rozpoznał naszą twarz, ale użytkownik będzie musiał zatwierdzić płatność poprzez dwukrotne kliknięcie w przycisk Sleep/Wake (który ma być większy niż dotychczasowe).

ProMotion

Steven Troughton-Smith, po porównaniu devicetree z iPhone’a X z tym z iPada Pro 10,5″, doszedł do wniosku, że iPhone X prawdopodobnie nie będzie miał ekranu ProMotion – w devicetree brakuje informacji o TConie, która jest w iPadowym. To jeszcze nie potwierdza braku ProMotion, ale silnie to sugeruje.

Apple TV 4K

Będzie miało symbol AppleTV6,2 i oficjalnie nazywa się „Apple TV 4K”.

Wyposażony jest w trzyrdzeniowy A10X Fusion z 3 GB RAM.


Uff…


Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dodaj komentarz

iD4Ru73K napisał(a):

Nie ma czegoś takiego jak trzyrdzeniowy A10 Fusion. Ten procek ma albo konfiguracje 2+2 (iPhone 7) albo 3+3 (iPad Pro). Z gotowego CPU nie da się wyciąć rdzeni i wątpię, że Apple dostosowało linię produkcyjną pod trzeci typ procesora, jak dwa mają już gotowe. Wątpię również w sprzętową blokadę rdzeni A10X, nic by z tego nie osiągnęli :D

Łukasz Dorosz napisał(a):

Brak większej ilości RAM to strasznie słabe jest. Powinno być już minimum 4GB.

rybak-17 napisał(a):

Tylko ciekawe kto szybko wyprodukuje ogromną ilość większych pamięci. Po drugie będą mieli co dać za rok ;-)

Łukasz Dorosz napisał(a):

A po co szybko ? Kto im się każe się spieszyć ? Na 2GB RAM apki zaczynają się już wywalać z braku RAM, fajnie byłoby to naprawić.

Sportpoz napisał(a):

A mnie ciekawi jak będziemy robić zrzuty ekranu bez przycisku home. Chyba, że Apple wpadnie na to w iPhonie 11