iMagazine

Netflix z polskim serialem i partnerstwem z Orange

14/09/2017, 17:02 · · · 4

Tylko w przeciągu ostatnich dwóch dni, ze strony Netflixa pojawiły się dwie ważne informacje. Wczoraj poinformowano o rozpoczęciu produkcji polskojęzycznego serialu. Dziś natomiast o globalnym partnerstwie z Orange. Obie informacje powinny ucieszyć wielu lokalnych użytkowników.

Fakt, że Netflix rozpoczyna produkcję serialu w Polsce oznacza, że jesteśmy dla serwisu ważnym rynkiem. Zresztą da się to zauważyć po wcześniejszych działaniach. Stosunkowo szybko oferta została praktycznie w pełni spolszczona, zaczęły pojawiać się kolejne tytuły, także kupiono prawa do lokalnych produkcji – jest to kilka występów stand-upowych i parę filmów, ale warte odnotowania. Do tego dochodzą płatności w lokalnej walucie oraz szeroko zakrojone działania promocyjne. Netflix widzi potencjał i notuje zapewne satysfakcjonujące wzrosty na naszym rynku.

Kolejnym dowodem na to będzie realizacja ośmioodcinkowego serialu, za który odpowiadać będzie Agnieszka Holland. Serial osadzony w polskiej scenerii będzie miał szansę zdobyć widzów w Polsce, ale też zapewne przyczyni się do promocji naszego kraju za granicą. Dużo będzie zależeć od jakości tej pozycji. Przyznam się, że sam nie jestem wielkim fanem twórczości Holland, ale doceniam jej warsztat i wiele dokonań oraz wiem, że jest osobą która zna się na rzeczy. Nie jest to jednak autorka kina popularnego. Pewne jest natomiast, że Pokot w jej reżyserii będzie starał się o nominację do Oscara. Warto też przypomnieć, że wcześniej Netflix zapowiedział powstanie serialu bazującego na Wiedźminie Sapkowskiego.

Drugą kluczową informacją jest odnowienie umowy pomiędzy grupą Orange oraz Netflixem. Do tej pory, jeśli miałbym powiązać Netflixa z którymś z operatorów, to byłby to T-Mobile. Wkrótce się to zmieni. Orange znacząco rozszerzył swoją współpracę z Netflixem. Dystrybucja serwisu przez operatora teraz będzie dotyczyć nie tylko Francji, ale też innych krajów, w których działa Orange w tym Polski. Możemy więc spodziewać się ofert z Netflixem w abonamencie. Także zapewne na dekoderach Orange TV pojawi się dostęp do serwisu Netflix.

Plusem partnerstwa Netflixa z operatorami jest to, że inni użytkownicy na tym nie tracą. Co najwyżej posiadacze wybranych abonamentów zyskują tańszy, czy darmowy dostęp do usługi. To odwrotnie niż w przypadku HBO Go, gdzie bez kontraktu z operatorem nie mamy zupełnie dostępu do umowy.


Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

Dodaj komentarz

S napisał(a):

Netflix się bardzo fajnie rozwija i miałem nadzieję, że HBO trochę sie zmobilizuje, a tu nic. Aplikacje jak były tak są beznadziejne (iOS) albo nie ma ich wcale (Apple TV, Android TV).Wiadomo może czy HBO coś planuje w tej kwestii?

Beyo napisał(a):

Aplikacja HBO jest na Apple TV ale nie w Polsce. Polscy programści nie potrafią napisać….

S napisał(a):

No właśnie tego nie rozumiem. Jak można utrzymywać aż tyle aplikacji różnych aplikacji co rejon świata to inna. Tym damy Apple TV, a tym nic nie damy plus coś co nie działa ma mobilu. Amazon i netflix mają te same dla wszystkich i to się sprawdza. Z biznesowego punktu widzenia to wyrzucanie pieniędzy w błoto i straty wizerunkowe (oceny w granicach 1,5 gwiazdki).

HBO GO w ogóle nie jest warty wydawania na niego pieniędzy. I wciąż w przeglądarce na komputerach korzystają z Silverlight XD .

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK