iMagazine

Nie trzeba zdejmować etui z iPhone X, aby go naładować indukcyjnie (bezprzewodowo)

14/09/2017, 12:00 · · · 4

Wiele osób zastanawia się czy będzie można nowego iPhone X oraz iPhone’a 8 i 8 Plus ładować indukcyjnie bez zdejmowania pokrowca. Tak – będzie można.

Pod wszystkimi nowymi pokrowcami od Apple – etui dla 8-ki, etui dla X-a oraz folio dla X-ka – w opisie jest wyraźnie napisane, że nie będzie z tym problemu.

(…) I nie trzeba go zdejmować do bezprzewodowego ładowania.

(…) a etui nie trzeba zdejmować do bezprzewodowego ładowania.

Nie powinno też być problemów z pokrowcami innych producentów. Standard Qi1 przewiduje maksymalnie 4 centymetry, ale z tego co widziałem w niezależnych testach, większość mat ładujących potrafi funkcjonować do około 7-8 milimetrów. To powinno wystarczyć.

  1. Wymawiane „czi”.

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dodaj komentarz

iD4Ru73K napisał(a):

„Większość mat ładujących potrafi funkcjonować do około 7-8 milimetrów.” Ok, to teraz powiedz mnie jakie są straty energetyczne przy granicy tej grubości albo chociaż w połowe? :D Z racji zawodu potrzebuję trochę grubszą obudowę do telefonu, niż kartka papieru. Z drugiej strony mając cały telefon szklany standardowe slim obudowy nie uratują go przed kontaktem z glebą. Case będą musiały byś wytrzymalsze, czyli grubsze. Slimy odpadną na starcie :D

Ein napisał(a):

Wyjdzie w testach. W przypadku innych marek, tam gdzie już to od dawna wdrożono, ładowanie przebiega wyraźnie dłużej.

pawciu napisał(a):

Te aluminiowe obudowy są tak śliskie, że etui jest niezbędne, żeby telefon nie zaliczył gleby.

X będzie pierwszym flagowcem, na który raczej nie będzie trzeba zakładać etui.
Z racji stalowej ramki i szklanych pleców chwyt powinien być zdecydowanie pewniejszy niż przy śliskim aluminium z modeli od iPhone’a 6.

Arek123 napisał(a):

Orientujecie się czy klapka w etui folio jest z magnesem ? działa na zasadzie nakładki Smart Cover dla iPada ?