iMagazine

iPhone X, 8 i 8 Plus są już na Geekbenchu

18/09/2017, 12:15 · · · 5

Dla osób zafascynowanych cyferkami mam świetną wiadomość – są wyniki najnowszego A11 Bionic, którego znajdziemy w iPhonie X, 8 i 8 Plus, na Geekbenchu.

W single core mamy bardzo zbliżone wyniki wszystkich trzech nowych modeli, przy czym iPhone X zdaje się mieć ciut niżej taktowany SoC – nie jest to jednoznaczne, ponieważ nie wiemy w jakim stanie był iOS na tych urządzeniach, ale zakładam, że już po indeksacji i nic nie chodziło w tle.

Różnice w multi core są znacznie większe, szczególnie względem A10 Fusion w iPhone’ach 7. Tymczasem iPady Pro z A10X Fusion radzą sobie nadal świetnie.

A11 Bionic jednak nie udało się zdetronizować A10X Fusion w teście Metal – tutaj ich większa moc obliczeniowa nadal króluje.


W praktyce nie patrzcie na wyniki tych testów przy podejmowaniu decyzji o zakupie iPhone’a – starsze modele nadal są wystarczająco szybkie (a przynajmniej te, które widziałem) do „normalnych” zastosowań i jeśli nie potrzebujecie renderować wideo przez cały dzień lub grać w bardzo wymagające gry, to nie ma to większego znaczenia.

Wszystkie wyniki możecie sprawdzić tutaj.


Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dodaj komentarz

1111 napisał(a):

szkoda ze nie ma GB 3 testow dla porownania

OscaroGee napisał(a):

X – ma bardziej wymagający ekran? i wg mnie będzie miał ten sam procesor co 8/8+ a może nawet ciut mocniej taktowany ?

mada napisał(a):

Jednak ma to pewne znaczenie, bo w 7 metoda podziału zadań na różne rdzenie działą średnio i zdarzają się przycięcia interfejsu na wolnych rdzeniach. Takiego efektu nie ma na 6S, który jest super płynny. Mam nadzieję, że w A11 to naprawiono.

Bo A11 jest zoptymalizowany do Metal 2, a i A10X ma po prostu mocniejszą jednostkę grficzną konieczną do napędzenia iPad Pro 12′”. Nie ma rownież jeszcze programów (a przynajmniej w chwili robienia tych testów) skompilowanych z uwzględnieniem zalet A11 (Xcode 9). Będzie lepiej.

Ciekawiej wygląda sprawa iPhone X. Jest zauważalnie gorszy w testach, myślę, że może to być wina większej rozdzielczości ekranu, który trzeba napędzić tym samym sprzętem lub (mniej prawdopodobne) wymuszeniem większej energooszczędności.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK