iMagazine

Apple przywróci przełączanie aplikacji przez 3D Touch w przyszłej aktualizacji iOS 11

22/09/2017, 12:42 · · · 2

Zaraz po ukazaniu się pierwszej bety iOS 11 popełniłem wpis, w którym napisałem, co nie leży mi w tej aktualizacji. Jedną z bolączek, które wymieniłem było usunięcie gestu 3D Touch, który uruchamiał przełączanie aplikacji.

Na początku przypomnę, że chodzi (-ło, jeśli już macie iOS 11) o to, że przyciskając lekko lewą krawędź ekranu można uruchomić multitasking i szybko przełączyć się między aplikacjami. W iOS 11 funkcji tej nie ma, trzeba tradycyjnie korzystać z dwukrotnego przyciśnięcia przycisku Home. No chyba, że staniecie się posiadaczami iPhone’a X, gdzie jest to rozwiązane gestem przesunięcia palcem od którejś z bocznych krawędzi u dołu urządzenia.

Jak się jednak okazuje, Apple wkrótce ma przywrócić tę funkcję. Jeden z czytelników serwisu Macrumors wysłał pytanie Craigowi Federighi w tej sprawie i doczekał się odpowiedzi:

Pytanie: Could we at least make the 3D Touch app switch gesture an option in iOS 11 so that I could retain the ability to switch apps that way instead of having to double tap the home button?

Odpowiedź Craiga: Hi Adam,

We regretfully had to temporarily drop support for this gesture due to a technical constraint. We will be bringing it back in an upcoming iOS 11.x update.

Thanks (and sorry for the inconvenience)!

– craig

Jak wynika z odpowiedzi Craiga, brak funkcji przełączania aplikacji przy pomocy 3D Touch w iOS 11 wyniknął z jakichś problemów technicznych1. Sama funkcja ma jednak wrócić w którejś z przyszłych aktualizacji iOS 11. Miejmy nadzieję, że już w najbliższej!

Źródło Macrumors

  1. Choć nie zdziwiłbym się, gdyby była to po trochu też zagrywka marketingowa.

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

KamilD napisał(a):

O, to mogę aktualizować do 11. Jakoś wytrzymam kilka tygodni ;)

Mamam napisał(a):

Kiedy to będzie – jest jakieś info?

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK